24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

Haberler

20 Eylül 2015

EMİTT, 20. Yılını KutluyorDünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan ve 20 yıldır Türk turizm sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı - EMITT, 28 - 31 Ocak 2016'da turizm dünyasını bir araya getiriyor.

Ocak 2016'da düzenlenecek olan EMITT turizm fuarı 20. yılında, kongre turizmi, kış, outdoor sporları turizmi ve sağlık turizmini de gündemine alarak dünya çapında gerçekleştirdiği işbirliği ve tanıtım çalışmalarıyla 80 ülkenin katılımını hedefliyor. Türkiye'de lider sektörlerde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey'in Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın, Türkiye'nin sahip olduğu doğal güzelliklerin getirdiği turizm potansiyeli sayesinde, dünyanın en çok yurtdışından ziyaretçi alan 6. ülkesi olduğunu ve turizm gelirinin 2015 yılının ikinci çeyreğinde 7 milyar 733 milyon 677 bin $ büyüklüğüne ulaşmış olduğunu belirtti. Aydın, en son gerçekleştirilen EMITT turizm fuarının 71 ülkeden, 4.500 kurum, Hacer Aydın İTE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü kuruluş ve beldenin katılımıyla toplam 142.100 ziyaretçiyi ağırladığını belirterek EMITT'in turizm sektöründeki önemini vurguladı.

EMITT turizm fuarının TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, istanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları'nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB'in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin (TYD) iş ortaklığında gerçekleşeceğini belirten Aydın, şunları söyledi: "EMITT Turizm Fuarı, 16 yıl içerisinde dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olmayı başardı. 2016 yılında 20'ncisini gerçekleştireceğimiz fuar, her geçen yıl artan katılımcı ve profesyonel ziyaretçi sayısıyla da bölgenin en büyük ticaret platformu haline geldi". Fuar için yıl boyunca yürütülen uluslararası tanıtım çalışmaları kapsamında pek çok ülke ile temaslarda bulunduklarını belirten Aydın, Temmuz 2015'te Yunanistan ile imzaladıkları anlaşmaya dikkat çekti. EMITT Turizm Fuarı ile Yunan Aegean Communication SA arasında yapılan sözleşmeyle, Yunan turizm temsilcileri 4 yıl boyunca EMITT fuarında katılım gösterecek.

BULGARİSTAN İLE ÖNEMLİ GİRİŞİM

Bir diğer önemli girişim de Bulgaristan ile gerçekleştirildi. Ağustos ayında Bulgaristan'ın Pamporovo kentinde, iki ülke arasındaki turizm hacminin artmasına yönelik gerçekleştirilen toplantıya katılan Hacer Aydın, Türk - Bulgar kamu ve özel temsilcileriyle görüşmelerde bulundu. Hem katılımcıların hem de ziyaretçilerin beklentilerini maksimum oranda karşılayacak bir platform yaratmanın en önemli öncelikleri > olduğunun altını çizen Aydın, 28 - 31 Ocak 2016 tarihleri arasında bölge turizm dünyasının bir araya geldiği bu önemli buluşmaya tüm sektör profesyonellerini davet etti.
 
Kaynak: Milliyet 
Geriimg

Archive

1.201

Katılımcı

94

Ülke

57.470

Ziyaretçi

105

Ülke

811

Davetli Tur Operatörü

5.500+

Gerçekleşen Toplam Randevu Sayısı