24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

Haberler

03 Şubat 2016

20. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT 56.124 ziyaretçiyi ağırladı!

Dünya turizminin 2016 haritası EMITT’te çizildi!
 
Turizm sektörünün zirvesi EMITT, ulusal ve uluslararası alanda
 yarattığı iş fırsatları, tüketicilere sunduğu cazip fiyatlar ve
erken rezervasyon kampanyaları ile bu yıl da sektörün ilgi odağı oldu!
 
20. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT
 56.124 ziyaretçiyi ağırladı!
 
Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT; bu yıl 20. kez kapılarını açtı. Bu yıl 70 bin metrekarelik 11 salonda, 4.500 firmanın yer aldığı fuara 70 ülke katıldı. 31 Ocak Pazar günü sona eren EMITT, erken rezervasyon indirimleri, tatil çekilişleri, Türkiye’nin dâhil olduğu 70 ülkenin tatil noktaları tanıtımlarıyla büyük ilgi gördü. Fuarda ziyaretçiler Türkiye’nin 81 ilinden 200’ün üzerindeki tatil noktalarını inceleme fırsatı da buldu. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen fuar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında gerçekleşti. Fuarı sektör profesyonelleri ve tatil planı yapan tüketicilerden oluşan 56.124 tekil ziyaretçi ziyaret etti.
 
Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT; 28 – 31 Ocak 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde turizm sektörünü aynı platformda bir araya getirerek güçlü bir sinerji oluşturdu. Fuar süresince yapılan panellerde de “Turizmde Markalaşma”, “Sağlık Turizmi” ve “Turizmde Yeni Arayışlar” konuları işlendi. EMITT’de Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanından çeşitli sahne gösterileri ve stand etkinlikleri de gerçekleştirildi.
 
Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan Ekin Fuarcılık ve EUF – E Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT; 20. yılını kutladığı 2016 yılında tatil tutkunlarının buluşma adresi olarak kapılarını açtı. 28 – 31 Ocak 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi‘nin 70 bin m²’lik 11 salonunda gerçekleştirilen fuarda; ülke pavilyonları, Türkiye’nin Tatil Noktaları, Kış ve Outdoor Turizmi Noktaları, Oteller ve Turizm Merkezleri, Tur operatörleri, acentalar ve oteller katılımcı olarak yer aldı. Fuarda ziyaretçilere birbirinden renkli tatil noktaları tanıtıldı.
 
EMITT Turizm Fuarı’na 70 ülkeden toplamda 4.500 kurum, kuruluş ve belde katıldı. Fuar ziyaretçileri bu katılım çeşitliliğiyle 2016 yılı tatil planlarını gerçekleştirme ve yeni tatil noktalarını yakından tanıma imkânı yakaladılar. EMITT; 20. yılı kutlamaları kapsamında ziyaretçilerine her bütçeye uygun tatil rotalarını cazip fiyatlar ve “Erken rezervasyon” kampanyaları ile sundu.
 
ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın: “ EMITT Turizm Fuarı sadece Türk turizm sektörünün değil, dünya turizm sektörünün de en büyük buluşma noktalarından birisi haline geldi. 20. yılımızda 70 ülkeyi kapsayan bir katılıma ulaştık. EMITT turizm sektörü profesyonellerinin bir araya geldikleri ticari bir platform olmasının yanı sıra tatil tutkunları için de önemli bir adres. Ziyaretçilerimiz fuarın üçüncü gününden itibaren ABD, Arjantin, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Filipinler, Güney Afrika, Hindistan, İran, İtalya, Kore, Küba, Maldivler, Mısır, Panama,  Saraybosna, Tayland, Vietnam ve Yunanistan’ın aralarında bulunduğu ülkelerin yanı sıra ülkemizin 81 ilinin 200’ün üzerindeki turizm noktalarını yakından inceleyebildiler. Tatil tüketicileri keşfetmek istedikleri noktalar hakkında bilgi alırken, “erken rezervasyon” kampanyaları sayesinde de daha uygun fiyatlarla tatillerini planlama fırsatı yakaladılar” dedi.
 
Her yıl dünyanın ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden, turizm profesyonellerini, turizm belde ve kuruluşlarını, ziyaretçilerle buluşturan EMITT, 20’nci yılında turizm sektörünün ve sağlık turizminin tartışılacağı panellere ev sahipliği yaptı. Fuar süresince gerçekleştirilen panel ve oturumlarda Türk turizminin geleceği uzman katılımcılarla değerlendirildi. “Turizmde Markalaşma”, “Sağlık Turizmi” ve “Turizmde Yeni Arayışlar” başlıkları altında gerçekleştirilen panellerde sektör temsilcileri sunum ve konuşmalarıyla yer aldı.
 
Fuar; farklı ülke pavilyonları ve bölge standlarının çeşitli etkinlik ve şovlarına da sahne oldu. Yöresel Halk danslarından farklı ülkelerin dans gösterilerine, ses performanslarından ata sporlarına kadar birbirinden renkli etkinliklerle fuarda festival havası yaşandı. Ülkemizin dört bir yanından yöresel lezzetlerin sunumunun da yapıldığı fuarda, Tayland’ın temsil edildiği standta Kağıt Şemsiye Boyama Performansı, Baş ve Boyun Masajı yapılırken, Erzurum Palandöken’i temsil eden standta Kar Küresi Fotoğraf Çekimi gerçekleştirildi. EMITT Turizm Fuarı pek çok renkli etkinliğe de ev sahipliği yaptı.
                                                                                                             
Fuarın açılışını T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Turizmden Sorumlu Başkan Vekili Tülin Ersöz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Karakuş, Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Türk Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Fettah Tamince, ITE Group Plc Bölge Direktörü Vincent Brain, ITE Turkey Genel Müdürü Burcu Başer ve ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Sayın Hacer Aydın gerçekleştirdi.
 
ITE Group’un “Turizm ve seyahat” alanında beş ülkede düzenlediği, bölgelerinin en büyükleri olan sekiz fuar sayesinde sektöre özel bir uzmanlığı yer alıyor. ITE Turkey ise EMITT Turizm Fuarı’nın 20 yıllık tecrübesine ve uzmanlığına sahip bulunuyor. ITE Group Plc.’nin sağladığı güçlü küresel ağ ile ITE Turkey’in deneyimi ve portföyünü birleştiren EMITT, turizm sektörü için daha güçlü bir sinerji yaratmaya devam edecek.
21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, Ocak 2017’de gerçekleşecek.
 
www.emittistanbul.com
 
Ekin Fuarcılık ve EUF – E Uluslararası Fuarcılık Hakkında
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, ITE Turkey bünyesinde yer alan Ekin Fuarcılık ve EUF - E Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlemektedir. 16 yıl içerisinde dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT Turizm Fuarı, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla sektörün bölgedeki büyümesine katkı sağlamaktadır.
 
ITE Turkey’nin bünyesinde yer alan EUF - E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri A.Ş., ambalaj, enerji,  iş makinaları, gıda, mobilya, kırtasiye, promosyon, su ve atıksu arıtma, turizm, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde 1999 yılından fuarlar düzenlemektedir. Uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group Plc.’nin küresel bilgi ağı, tecrübesi ve global işbirliklerinin de desteğiyle EUF A.Ş.; ANKOMAK (Uluslararası İş Makineleri, Yapı Elemanları ve İnşaat Teknolojileri Fuarı, IPACK TURKEY (Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı), IWE ISTANBUL WATER EXPO (Istanbul Su ve Atıksu Arıtma Teknolojileri Fuarı ve Konferans, EMITT (Doğu Akdeniz Seyahat ve Turizm Fuarı), EURASIA RAIL (Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı), GLOBAL OIL & GAS TURKEY (Türkiye Uluslararası Petrol & Gaz Konferansı) ve WORLDFOOD ISTANBUL’u (Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı) gerçekleştirmektedir.
 
ITE Turkey Hakkında
ITE Turkey, 20 ülkede 32 ofisi, 1.000’i aşkın deneyimli personeliyle dünya çapında yılda 240 fuar ve konferans düzenleyen, uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group Plc.'nin Türkiye ofisidir. Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuar organizasyonları düzenleyen ITE Turkey, YEM Fuarcılık, EUF - E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri, Ekin Fuar, Platform Uluslararası Fuarcılık ve TF Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır.
 
Yapı, turizm, kozmetik, gıda, moda, enerji, ambalaj, iş ve inşaat makineleri, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin lider fuarlarını düzenleyen ITE Turkey gücünü, Türkiye ve bölgedeki deneyiminin yanı sıra grup şirketleri arasında yer aldığı ITE Group’un küresel ağından alıyor. ITE Turkey, fuarcılık sektöründeki güçlü küresel ağını içinde yer aldığı her bir sektöre aktararak, düzenlediği fuarlarda yeni iş, işbirliği ve satınalma fırsatları yaratıyor, bu sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor.
www.ite-turkey.com
 
 
Detaylı Bilgi İçin:
Seher Saygın  / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / seher.saygin@essance-istanbul.com  212 282 40 85 - dahili 12
Zeynep Yiğit / Essance İstanbul İletişim Danışmanlığı / zeynep.yigit@essance-istanbul.com  212 282 40 85 - dahili 23Geriimg

Archive

1.201

Katılımcı

94

Ülke

57.470

Ziyaretçi

105

Ülke

811

Davetli Tur Operatörü

5.500+

Gerçekleşen Toplam Randevu Sayısı