24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

Haberler

19 Ekim 2015

Güney Afrika Cumhuriyeti Turizm Bakanı Derek Hanekom, ITE Turkey Ofisini Ziyaret Etti


Türkiye ile Güney Afrika Cumhuriyeti arasındaki turizm hacmi artıyor!

Türkiye ve Güney Afrika Cumhuriyeti turizm yetkilileri iki ülke arasında verimli iş birlikleri oluşturmak üzere bir araya geldi. Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından birisi olan EMITT Turizm Fuarı’nın turizm sektöründe sağladığı yeni iş ve işbirliği fırsatlarıyla kısa sürede iki ülke arasında turizm ekonomisi hacminin artması hedefleniyor.

Türkiye’de lider sektörlerde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey tarafından organize edilen EMITT Turizm Fuarı, turizm sektöründe yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar çerçevesinde Güney Afrika Cumhuriyeti Turizm Bakanı Derek Hanekom, Güney Afrika Cumhuriyeti Turizm Bakanı Personel Şefi Nurunessa Moolla ve Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Başkâtibi Jonathan Passmoor, ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın ve fuar ekibiyle ITE Turkey ofisinde bir araya geldi. Yapılan görüşmelerin sonucunda Türkiye ve Güney Afrika Cumhuriyeti arasındaki turizm hacminin artması için olumlu adımlar atıldı.

ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın konu hakkında açıklamalarda bulundu: “Güney Afrika Cumhuriyeti Turizm Bakanı Derek Hanekom’un bizzat toplantıya katılması, EMITT Turizm Fuarı’nın ülkelerin turizm hedef ve politikalarının şekillenmesi için önemli bir etkinlik olduğunun göstergesi. Ülkemiz ekonomisinin taşıyıcılarından biri olan turizm sektörünün gelişmesi için yıl boyunca çalışmalarda bulunuyoruz. Bu çalışmalara paralel olarak Güney Afrika Cumhuriyeti yetkilileri ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerin iki ülke ekonomisine olumlu katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Güney Afrika Cumhuriyeti Turizm Bakanı Derek Hanekom ise konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye ve ülkemiz arasındaki turizm potansiyelinin farkındayız ve bu potansiyeli kısa vadede yeni işbirlikleri gerçekleştirmek istiyoruz. Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan EMITT Turizm Fuarı sadece Türkiye ile değil, 70’in üzerindeki katılımcı ülkeyle sektör için etkili bir iş platformu. Fuarın yaratıldığı ekonomik katkıların Güney Afrika Cumhuriyeti ekonomisi için kısa vadede olumlu geri dönüşleri olacaktır”

ITE Group PLC. bünyesinde düzenlenen MITT Russia, UITT Ukraine, AITF Azerbaijan, KITF Kazakhstan gibi dünyanın dört bir yanında gerçekleşen turizm ve seyahat fuarlarının tecrübesini ve global işbirliklerini arkasına alan EMITT Turizm Fuarı, Türkiye’nin ve Doğu Akdeniz bölgesinin en büyük turizm ve seyahat fuarı durumuna geldi.

Ocak 2015’te gerçekleşen 19. EMITT Turizm Fuarı, 71 ülke ve 4.550 kurum, kuruluş ve beldenin katılımıyla toplam 142.100 ziyaretçiyi ağırladı. Ocak 2016’da düzenlenecek olan EMITT Turizm Fuarı 20. yılında, kongre turizmi, kış ve outdoor sporları turizmi ve sağlık turizmini de gündemine alarak 80 ülkenin katılımını hedefliyor.

28 – 31 Ocak 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğinde ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında gerçekleşecek.
Geriimg

Archive

1.201

Katılımcı

94

Ülke

57.470

Ziyaretçi

105

Ülke

811

Davetli Tur Operatörü

5.500+

Gerçekleşen Toplam Randevu Sayısı