25-28 Ocak, 2018

22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi 
Büyükçekmece, Istanbul, Türkiye

Haberler

01 Aralık 2017

Neden EMITT 2018’de katılımcı olmalısınız?Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT, birçok destinasyonu, turizm sektörünün önde gelen firma ve kuruluşlarını, sektör profesyonellerini ve tatil tüketicilerini bir araya getiriyor. EMITT’in neden iş ilişkilerinizi geliştirmenizi sağlayacağına gelirsek;
 
 
Pazar yükselişe geçti
 
Turistlerin tekrar Türkiye’ye gelmeye başlamasıyla 2016 yılında yavaşlayan turizm sektörü tekrar hareketleniyor.2017 yılının ilk sekiz ayında gelen 21,9 milyon turist, 2016’nın aynı dönemine göre %25,4’lük bir yükselme gösteriyor.
 
TUROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) Başkanı Osman Sober, 2017 yılı sonunda ülkeye gelen Rus turist sayısının 2015 yılında kriz öncesi seviyeleri aşmasını beklediklerini belirtti.
 
Türkiye'nin iç turizmindeki toparlanmanın yanı sıra yurtdışına çıkan Türk turistlerin sayısı da artıyor. 2003 yılında yurtdışına Türkiye’den 3,6 milyon turist giderken, rakamlar son 15 yılda istikrarlı bir şekilde arttı ve 2016 yılında bu sayı 8 milyona ulaştı.
 
 
Hedef kitle
 
Türkiye’nin turizm sektörü ile bir araya gelmek için, her yıl 16.000’den fazla ziyaretçisi olan EMITT’ten daha iyi bir fırsat yok.
Katılımcılar arasında tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller, Türkiye'den ve diğer 94 ülkeden gelen sayısız turizm organizatörlerinden temsilciler yer alıyor.
 
 
Network fırsatları
 
Önemli sektör satın alıcıları, iş ve işbirliği fırsatlarını yakalamak, katılımcılar ile bağlantılar kurmak ve sözleşmeler imzalamak üzere EMITT'e geliyor.
 
EMITT, tur operatörleri, turistik heyetler, konaklama sağlayıcıları, havayolu ve ulaşım şirketleri ve seyahat hizmetleri sağlayıcıları ile aktif olarak görüşme fırsatı arayanlar için büyük bir fırsat.
 
Alım Heyeti Programı kapsamında, VIP alıcılarla önceden ayarlanmış toplantılar ile katılımcılar network ağını geliştirirken yeni ortaklıklar kurma fırsatı buluyorlar.
 
Sektörden bilgiler
 
EMITT, turizm sektörünü tek bir çatı altında toplayarak, uluslararası ve Türk turizmi hakkında fikir elde edebileceğiniz bir platform oluşturuyor.
 
Bu yılki konferans programı, seyahat trendleri, gastronomi turizmi, turizm odaklı yerel kalkınma ve gelişmekte olan pazarlarda online satış gibi önemli sektör konularını kapsayan oturumları içerecek.
 
 
Daha fazla bilinirlik
Türkiye ve çevre bölgedeki en büyük turizm fuarı olan EMITT, piyasadaki varlığınızı gösteren ve sektörün sizi tanımasını sağlayan en ideal platform. Destinasyonlarınızın bilinirliğini artırmak için mükemmel bir pazarlama ve tanıtım aracı olmakla beraber EMITT’in katılımcı memnuniyeti oranı da oldukça yüksek. 2017'de yapılan ankette katılımcıların %81'i fuardan memnun olduklarını belirtiyor.
 
 
Geriimg

Archive