1 Milyar Dolarlık Sağlık Turizmi Sektörü EMITT’te 2022’de


Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alan EMITT, çeyrek asırı devirmeye hazırlanıyor. 9-12 Şubat 2022’de 25’inci kez düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, Türkiye’nin sağlık turizmi potansiyelini yabancı profesyoneller ile buluşturmaya başlıyor.

Her yıl 45 bine yakın yerli ve yabancı sektör profesyoneli ile uluslararası şirketlerin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen binlerce turisti ağırlayan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, 25’inci kez kapılarını açmak için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.
 
9 -12 Şubat 2022’de TÜYAP İstanbul’da düzenlenecek 25. EMITT, bir ilke ev sahipliği yaparak sağlık turizmi profesyonellerine yer vermeye başlayacak. Yabancı alıcılara ve ziyaretçilere sağladığı turizm ürün ve iş birliği imkanlarını çeşitlendiren EMITT, Türkiye’nin sağlık turizminin de dünyaya açılan kapısı olmayı hedefliyor.
 
Türkiye sağlık turizminde ilk 5’te
 
Türkiye, dünyada en fazla uluslararası hasta ağırlayan 5. ülke konumunda. Sadece saç ekim veya termal turizm alanlarında değil, tıp turizmi konusunda da en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor. Dünyanın en önemli sağlık merkezlerinden biri haline gelen Türkiye’nin 2023 yılına kadar sağlık turizminden elde ettiği gelirin 20 milyar dolara ulaşması bekleniyor.
 
2019’un ilk 6 ayında 350 binden fazla, 2019 toplamında ise 880 bin turistin sağlık amaçlı Türkiye’ye geldiğini belirten EMITT Fuar Direktörü Hacer Aydın, “Türkiye’nin küresel bir sağlık turizm merkezi olması hedefi, uzun süredir gündemde olan, planlı bir biçimde ilerlenen, önemli yatırımların yapıldığı bir ulusal ajanda. Son yıllarda, özellikle Avrupa’nın yaşlanan sağlık altyapısının da katkısı ile; Türkiye, Ortadoğu ve Avrupa başta olmak üzere, dünya için önemli bir sağlık turizmi destinasyonu haline gelmeye başladı,” dedi.
 
Sağlık Turizmi EMITT ile Büyüyecek
 
Tüm bu olanakların ortasında, bu karlı pazardan paylarını almak isteyen markalar için ideal platformu ise turizm sektörünün bir numaralı iş platformu olan EMITT sunuyor.
 
EMITT’in yabancı ziyaretçi profili, İran, Azerbaycan, Almanya, Gürcistan, Rusya, İngiltere, Türkmenistan, Özbekistan ve Libya gibi sağlık turizmi için ülkemize gelen ziyaretçilerin yaşadıkları ülkeleri de kapsıyor. Örneğin, 2020 ziyaretçilerinin %17’si sağlık turizmi, termal ve spa hizmetleri için fuardaydı. Fuar, sağlık turizmi katılımcılarına özellikle Avrupa’dan Yurtdışı Alım Heyeti Programı kapsamında gelen 200’ü aşkın tur operatörü ile doğrudan temas etme olanağı da sağlıyor.
 
Siz de EMITT ile sağlık turizmi hizmetlerini doğru kişilerle buluşturarak işlerini büyüten markalar arasında yerinizi alın. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın.
STANT REZERVASYONU
Geri