Adana Belediyesi neden EMITT’e katılıyor?


Bölgenin bir numaralı turizm ve seyahat fuarı EMITT 9 – 12 Şubat 2022’de kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Türkiye ve dünyadan onlarca destinasyonun yerlerini almaya başladığı EMITT 2022 için hazırlıklar sürüyor. Fuarın sunduğu fırsatları değerlendirmek için şimdiden yerini ayırtan destinasyonlardan biri de Adana Belediyesi. Adana Kültür Varlıkları Turizm Şube Müdürü İlhan Taş ile neden EMITT’e katıldıkları hakkında kısa bir sohbet etme şansı elde ettik:
 
EMITT’e katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
Kentimizin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımının sağlanması, kültürel, doğal ve tarihi zenginliklerinin hedef kitlelere etkin ve verimli bir şekilde anlatılması ile Adana'da faaliyet gösteren turizm sektörünün ekonomik gelişimine katkı sağlayarak kent ekonomisine doğrudan etki edecek turizm hareketliliğinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.
 
Fuarda kimlerle tanışmayı planlıyorsunuz?
Fuara katılan diğer belediyeler, turizm sektöründe faaliyet gösteren acenteler, oteller, işletmeciler, turistler ve rehberler.
 
EMITT hakkında düşünceleriniz neler?
Sektör paydaşlarını bir araya getiren oldukça başarılı bir organizasyon olup sınırlı bir zaman ve mekan içerisinde turizm sektör paydaşları ile bir araya gelmeyi, onları tanımayı ve kentimizi tanıtmayı umuyoruz.
 
Sektör profesyonelleri neden EMITT’i ziyaret etmeli?
Sektör profesyonelleri sınırlı bir zaman içerisinde yeni yüzlerle tanışmak, yenilikleri izlemek, yeni tanıtım tekniklerini görmek, farklı yöre, ülke ve kültürlerden insanlarla aynı mekan içerisinde tanışma/tanıma şansı bulmak ve bütün bunları düşük bir maliyetle yapma şansı elde etmek için EMITT fuarını ziyaret etmelidirler.
 
Turizm sektörü hakkında değerlendirmeleriniz, yorumlarınız ve öngörüleriniz nelerdir?  
Turizm sektörü içinde bulunduğumuz yılı “hazırlık yılı” olarak değerlendirmelidir. Çünkü pandemi nedeniyle yaşanan kısıtlamalar insanları patlama noktasına getirmiş durumdadır. Pandemi kontrol altına alındıktan sonra turizmde ekonomik olanaklar ölçüsünde talep patlaması yaşanmasını bekliyoruz.

Siz de EMITT 2022’ye katılarak destinasyonunuzu veya hizmetlerinizi tanıtmak, fuarın hedefli ziyaretçi kitlesi sayesinde marka bilinirliğinizi artırmak için hemen standınızı ayırtın. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın.
 
Röportaj uzunluk ve açıklık adına bir miktar düzenlenmiştir.
STANT REZERVASYONU
Geri