BookıngAgora EMITT'ten Maksimum Faydayı Nasıl Sağlıyor?


Yıllardır EMITT’i tercih eden BookingAgora’nın kurucu ortakları Murat Kahraman ve Kadri Ciga’ya fuardan maksimum verimi sağlamak için neler yaptıklarını sorduk.

2016 yılında acentelerine dünya standartlarında hizmet verme hedefiyle yolculuğuna İstanbul’da başlayan online seyahat platformu BookingAgora, 2017 yılından beri EMITT’e katılıyor. Profesyonel ekipleri ve yüksek teknolojili donanımları aracılığıyla acentelere hizmetlerini sunan platform ilk EMITT katılımlarıyla satış hedeflerini geçti.

Bu türde bir başarı ciddi bir fuar planlamasıyla mümkün. 

FUAR ÖNCESİNDE

Her yıl EMITT’e katılırken ilk kez katılıyormuş gibi ciddiyet ve heyecanla hazırlandıklarını söyleyen ikili, fuar kültürünü iyice anlamak için birkaç yıl katılım sağlamak gerektiğini belirtiyor. Bu süre içinde de marka değerini yükseltmek ve ürün gamını çeşitlendirmenin faydalı olduğunu çünkü her sene bir önceki seneden daha donanımlı hale gelmenin ve o güveni verebilmenin önemli olduğunu söylüyor.

Fuardan önce, davetiyelerini alan sektör profesyonelleri, uluslararası alıcı ve tur operatörleri ve diğer katılımcılarla fuar esnasında yapabilecekleri toplantıları ayarlamalarını sağlayan eşleştirme uygulamasını kullanan BookingAgora’nın başarılarında uygulamanın katkısı da bulunuyor.

Fuardan yaklaşık iki ay öncesinde müşterilerine sosyal medya hesapları ve mailing yollarıyla EMITT katılımlarından bahsetmeye başladıklarını belirten BookingAgora kurucuları, salon ve stant numarası gibi bilgileri içeren görselleri paylaşıyor, müşteri ve ortaklarını fuara davet ediyor. Çok iyi oldukları segmentleri öne çıkararak duyuru ve tanıtımlara önem vermeleri ve kendilerini doğru analiz ederek fuarda firmalarını doğru şekilde konumlandırıp ön plana çıkarmaları, ikilinin diğer EMITT katılımcılarına önerilerinden.

Fuardaki ilk yılları olan 2017’de 18 metrekarelik bir stantla EMITT’e katıldıklarını söyleyen ikili, 2022’de alanlarını neredeyse dört katına çıkarttıklarını ve bunun sebebinin ise daha fazla kişiye erişebilmek, stantlarına kim gelirse gelsin ilgilenebilmek olduğunu söylüyor ve stantlarını büyütmeye devam edeceklerini ve stant tasarımlarına ayrı özen gösterdiklerini de ekliyor.
 
GRK_8845_tr.png

FUAR SIRASINDA

Fuar esnasında ekip hazırlığının önemine de dokunan BookingAgora, fuar alanında bulunacak olan ekiplerini alandaki ziyaretçilerle buluşturmadan önce müşterilerle iletişim, reklam ve sunum hedeflerine göre de eğitiyor. Hemen her departmandan sorumlu personellerinin fuarda olduğunu hatırlatan ikili, bu sayede stantlarına kim gelirse gelsin ilgilenebiliyor.

EMITT’e ilk katılımlarıyla beraber inanılmaz bir ivme yakaladıklarını belirten Kahraman ve Ciga, katılımlarıyla satış hedeflerini geçtiklerini ve insanların onları bu platformda görmelerinin ne kadar büyük bir etkisi olduğunu belirtiyor.

B-A-2018-2.png

FUAR SONRASINDA 

Fuar sonrasında işlerinin bitmediğini de ima eden ikili, sonrasında fuarı analiz ettiklerini ve elde ettikleri kontaklar ve lead’leri önceliklendirerek aksiyon almaya başladıklarını söylüyor. 
 
B-A-2022-(1).PNG
 
 
FUARA HAZIRLIK İÇİN İPUÇLARI
Geri