BookingAgora neden EMITT’i tercih ediyor?


Turizm sektörü EMITT ile canlanacak. Siz de markanızı veya destinasyonunuzu EMITT ile binlerce turizm profesyoneli ve turistle buluşturun.

Yıllar geçtikçe turizm sektörünün sürücü kuvvetlerinden biri haline gelen BookingAgora EMITT 2022 için yerini ayırtan firmalardan yalnızca biri. Kuruldukları zamandan beri her yıl EMITT’e katılan firmanın kurucularından Murat Kahraman ile fuar öncesinde sektörün nabzını yokladığımız ve işlerini büyütmek için neden EMITT’i tercih ettikleri hakkında sohbet ettik.
 

EMITT’e katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
EMITT’e katılma sebeplerimizin başında Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da düzenlenen fuarların içinde en prestijli fuar olması, katılımcı ve ziyaretçi profilinin sektör profesyonellerinden oluşması, B2B görüşmeler açısından verimli ve faydalı olması geliyor.

Fuarda kimlerle tanışmayı planlıyorsunuz?
Fuarda yurt içinden ve yurt dışından sektör profesyonelleri ile tanışmayı planlıyoruz.

EMITT hakkındaki düşünceleriniz ve fuardan beklentileriniz nelerdir?
EMITT, katılımcı ve ziyaretçi konusunda profesyonel bir ekiple inovatif mantık ile sağlam adımlarla yoluna devam ediyor.

EMITT’ten her yıl biraz daha gelişerek dünyadaki yeniliklere göre kendini dizayn etmesini, özellikle klasik fuarcılık dışında dijital gelişmeleri takip ederek bununla ilgili alanlarında otorite sayılabilecek kişi ve kuruluşların katılımını sağlamasını, yine fiziksel veya hibrit olacak şekilde forumlara yer vermesini, turizmin yükselen segmentleri ile ilgili özel alanlar açmasını ve bu alanlar için bahsettiğimiz otoritelerin katılımını sağlamasını bekliyoruz.

Sektör profesyonelleri neden EMITT’i ziyaret etmeli? 
İletişim çağında kişiler çok farklı kanallar üzerinden toplantılar seminerler konferanslar hatta fuarlar düzenleyebiliyor. Ancak bizim görüşümüz hala insanların yüz yüze olan görüşmeleri tercih ettiği yönünde. Sektör profesyonelleri EMITT’i ziyaret ederse yukarıda bahsettiğimiz gibi birçok ülkeden daha çok ziyaretçi gelecek ve fuarın katılımcılar için ticari değeri çok daha yüksek olacaktır.

Turizm sektörü pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Bu zorlu süreçte EMITT’in sektöre ve size ne gibi faydaları olmasını bekliyorsunuz? 
Turizm sektörü olumsuzluklar karşısında ilk etkilenen ve en son toparlanan sektördür. Ancak, sektöre emek verenler tüm zorluklara ve ilgisizliğe rağmen her zaman kendi çabalarıyla ayağa kalkmayı başarmıştır. Dileğimiz, pandemi sonrasında da yaklaşık 40’tan fazla sektörü direkt tetikleyen, cari açığın büyük kısmını karşılayan, barış köprüsü görevini yapan, milyonlarca kişiye istihdam ve iş olanağı sağlayan turizm sektörünün yine yaralarını sarmayı başarmasıdır. Pandemi döneminde sektör kabuk değiştiriyor, seyahat alışkanlıkları değişiyor, sektöre yeni oyuncular giriyor, dolayısıyla kartlar yeniden karılıyor. EMITT’in bu süreci doğru analiz ettiğini ve değişimleri yakından takip ettiğini düşünüyoruz. Hal böyle iken sektördeki değişime göre şekilleneceğini umduğumuz fuarın sektöre ciddi fayda sağlayacağını bekliyoruz.

Bu sene için Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde turizm sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, beklentileriniz ve öngörüleriniz nelerdir?
2021 yılının Türkiye ve dünyada yeniden toparlanma için hazırlık dönemi olacağını düşünüyoruz. Genel olarak bakıldığında, turizm sektörünün 2019 rakamlarına gelebilmesi için birkaç yıla daha ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Ülkelerin sınırlarını birbirine şartlı açmaları, birçok havayolunun oyundan çıkması veya küçülmesi, pandeminin sona ermesi konusundaki belirsizlikler ve daha birçok nedenden dolayı toparlanmanın kısa vadede olmayacağı kesin gibi görünüyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi seyahat alışkanlıklarının da değişmesi ile, kitle turizm yerini daha butik ve kişiye özel seyahat planlarına bırakacak gibi görünüyor. Pandemi sonrası sektörün şekillenmesi konusunda kamu ve özel sektör birlikte ciddi çalışmalar yapmalı.

Turizm sektörünün kilit oyuncuları EMITT 2022’deki yerlerini almaya başladı. Siz de geç olmadan 2022 fuarımızdaki yerinizi ayırtın. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın.
 
Röportaj uzunluk ve açıklık adına bir miktar düzenlenmiştir. 
STANT REZERVASYONU
Geri