EMITT 2019 kapılarını açtı


EMITT 2019, VIP misafirlerin, bakanların, turizm sektörü profesyonellerinin ve basının katıldığı kurdele kesimi töreniyle bugün itibariyle resmi olarak açıldı.Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, açılış konuşmasında, “Fuarlar tüm sektör oyuncularını ve profesyonellerini bir araya getiren oldukça önemli etkinliklerdir.” dedi.

Ersoy: “EMITT’te hissedarlar, müşteriler ve sektördeki birliklerle tek bir platformda buluşma fırsatını buluyoruz. Bu fuar sayesinde turizm sektörünü şekillendiren en güncel haberleri ve trendleri keşfetme imkânımız oluyor. EMITT, hedef kitleye ulaşılmamız konusunda bize önemli bir fırsatlar sunuyor.”EMITT bu yıl katılımcı sayısında %25’lik bir artış kaydetti. Fuara 57.000’den fazla ziyaretçi gelmesi bekleniyor. EMITT’in Fuar Direktörü Hacer Aydın; “Bu yıl Finlandiya, Polonya ve Tayland’dan gelen yeni firmalar EMITT’te ilk defa katılıyorlar. Bunun yanında Endonezya ve Malta da fuara bakanlık düzeyinde katılan ülkeler arasında.”

Aydın: “Dünyanın dört bir yanından turizm temsilcilerini ve profesyonellerini bir araya getirme geleneğimizi devam ettiriyoruz. 105 ülkeden gelen 800’ün üzerinde tur operatörünü ağırlayacağımız Hosted Buyer (davetli tur operatörü) programımızı gerçekleştiriyoruz. Ocak 2018’de 7.000’den fazla onaylanan toplantı ile bir rekora imza atmıştık. Bu sayıyı artırarak yeni yatırım ve ortaklıkların önünü açmayı hedefliyoruz.”


EMITT’in heyecan verici etkinlik programı bugün EMITT FORUM ile başladı; forumda Türkiye turizm sektörüne yönelik tartışmalar yapıldı. Gün seyahat trendleri üzerine bir oturumla devam etti ve en sonunda EMITT MARKET ME etkinliği ile sona erdi. Bu etkinlik kapsamında destinasyon pazarlamanın yerel gelişim ve turizm için önemi ele alındı.

Önümüzdeki günlerde küresel ve bölgesel seyahat sektörünün inceliklerine yönelik çok daha fazla oturum ve EMITT’e özel indirimli tatil paketleri sunan katılımcılarla dolu yedi büyük salon sizleri bekliyor olacak.

Online davetiyenizi hala almadınız mı? Şimdi kaydolun ve bu heyecan verici turizm fuarına ücretsiz davetiyenizi hemen alın.
Geri