EMITT 2019’u Katılımcılardan Dinleyin: HotelRunner


Dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olan EMITT, her yıl bölgesinde sektöre yeni iş ve iş birliği fırsatları sunmaya devam ediyor.

Katılımcılarının iş hacimlerini artırmaları için sayısız olanağı tek bir yerde buluşturan EMITT bu yıl 1.201 yerli ve uluslararası katılımcıyı bir araya getirdi. 85 ülkeden gelen 53.513 ziyaretçi ise yeni iş birlikleri oluşturmak, sektördeki yenilikleri görmek ve farklı destinasyonları keşfetmek için fuardaydı.

EMITT 2019’un katılımcılarından ve turizm sektöründe dijital dönüşümün öncülerinden biri olan HotelRunner’ın İş Ortakları Başarı Direktörü Rıza Kaynak ile fuar esnasında görüşme fırsatı bulduk.
 
  • HotelRunner’dan biraz bahseder misiniz?
HotelRunner, %100 yerli bir şirket olarak 2010 yılında dijital dönüşümü başlatmak için Türkiye’de kuruldu. Dijital dönüşüm adına sunduğumuz birçok ürün var. Bunlardan biraz bahsetmem gerekirse; otellerin online satışlarını arttıracak kanal yönetimi hizmeti, rezervasyon modülü hizmeti, web sitesi hizmeti ve online satışları artırmaya yönelik meta arama platformlarındaki entegrasyonları arttıran hizmetler veriyoruz. Ek olarak, 2018 yılında yeni devreye aldığımız call center yönetim sistemi, onların güvenli bir şekilde ödemelerini tahsil edebilecekleri entegrasyonlar, ödeme altyapı entegrasyonları, operasyonel güçlerini daha da arttırmaları için ön blok programları ve PMS programlarımız da bunlardan bazıları.
 
  • Neden EMITT’e katılmaya karar verdiniz?
 
EMITT Türkiye’deki en büyük turizm fuarı. Otellerle, mevcut ve yeni müşterilerimizle buluşmak için oldukça iyi bir fırsat. Dolayısıyla biz de böyle büyük bir stantta onları ağırlamaktan, HotelRunner’la ilgili yeniliklerden bahsetmekten oldukça mutluyuz ve bu yüzden katılıyoruz.


 
  • Hedef kitle ve pazarlarınızdan bahseder misiniz?
HotelRunner Türkiye'de kuruldu. Ana pazarımız Türkiye olmasına rağmen şu anda 193 ülkede hizmet veriyoruz ve 36.000’den fazla tesisle çalışıyoruz. Yani anlaşılacağı üzere HotelRunner yerelde başladı ve global bir şirket haline geldi. HotelRunner olarak dünyanın geri kalanını da hedefliyoruz.  
  • EMITT’e katılarak firmanıza ne gibi faydalar sağlamayı düşünüyorsunuz?
Burada otellerle ve acentalarla buluşmak oldukça güzel. İş birliklerinin arttırılması, ikili ilişkileri güçlendirmesi açısından EMITT fuarını oldukça verimli buluyoruz ve bu yüzden her yıl katılıyoruz.
  • Fuarda yeni anlaşmalar veya iş ortaklıkları oluşturma imkanınız oldu mu?
Oldu. Sadece ilk iki günde otellerle 50’den fazla anlaşma yaptık. Ek olarak, bu sayının 3-4 katı kadar da fuardan sonra görüşeceğimiz tesis var. Acenta tarafında ve diğer teknoloji iş ortaklığı tarafımızda da görüştüğümüz ve sonuçlandırdığımız ciddi sayıda iş birliği var.
  • EMITT 2019’a gelen yerli ve yabancı ziyaretçi sayısından memnun musunuz?

Evet gayet memnunum. Yaptığımız görüşmelerin yaklaşık yüzde 10’u yabancı ülkelerden firmalarlaydı. İspanya, İtalya, Almanya ve İngiltere’den buraya iş ortaklarımız geliyor ve burada görüşme fırsatımız oluyor. Bu açıdan gayet iyi.
  • EMITT 2020’ye katılmayı düşünüyor musunuz?
Evet düşünüyoruz.
 
Siz de EMITT 2020’de işinizi büyütmek ve fuarın 50.000’i aşkın ziyaretçisiyle ürün ve hizmetlerinizi buluşturmak için hemen standınızı ayırtın. 
 
Röportaj uzunluk ve açıklık adına bir miktar düzenlenmiştir. 
STAND REZERVASYONU
Geri