EMITT 2020 44 bini aşkın ziyaretçiyi 1000’e yakın katılımcısıyla buluşturdu


Dünyanın dört büyük turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, EMITT bu yıl 44.321 ziyaretçi ve 1000’e yakın katılımcısını İstanbul’da buluşturdu.


T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un katılımı ile açılışı gerçekleştirilen EMITT 2020’ye, önümüzdeki on yılda turist başına gelirin artırılması ve yerel turizm değerlerinin güçlendirilmesi hedefleri damga vurdu. Bu yıl 24. kez kapılarını açan EMITT, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) iş ortaklığında 30 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 103 ülkeden 44 bini aşkın ziyaretçi ve 1000’e yakın katılımcının ağırlandığı fuar, aynı zamanda 20 ülkeden 200 tur operatörünü katılımcı ve ziyaretçilerle buluşturdu.


Fuarda gerçekleştirilen 10 oturumda 45 uzman konuşmacı, turizm profesyonellerini aydınlatan konuşmalar yaptı. Başkanlar Forumu, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi gördü. Turizmdeki kanaat önderlerini buluşturan “Başkanlar Forumu: Fikir Önderleri 2020 Turizm Öngörülerini Açıklıyor” oturumu T.C. 54. Hükümet Turizm Bakanı Bahattin Yücel’in yönetiminde, TÜRSAB Başkan Yardımcısı Ali Bilir, TTYD Başkanı Oya Narin ve TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır’ın katılımları ile düzenlendi.
 
2020’de turizmde Türkiye’nin ve dünyanın rotasının detaylıca konuşulduğu oturumların yanı sıra, turizm pazarlamasındaki yeni yaklaşımlar da ziyaretçi ve turizm profesyonellerinin beğenisine sunuldu.


5 özel VR deneyimi ile katılımcı ve ziyaretçiler, turizm pazarlamasında geleceğin teknolojileriyle tanıştı. Sanal Mona Lisa Sergisi, Göbeklitepe ve Everest gibi VR deneyimleri, fuar boyunca ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. VR Deneyim Alanı’ında yüzlerce ziyaretçi daha önce görme fırsatı bulamadıkları destinasyonları, VR gözlükleri ile detaylıca gezme ve bu destinasyonlar hakkında bilgi edinme şansına erişti. 50’nin üzerinde katılımcı firma ve 12 etkinlik ortağı ile EMITT 2020 Etkinlik Programı bir kere daha ziyaretçiler ve katılımcılarımıza renkli ve heyecanlı bir fuar tecrübesi yaşattı.
Geri