EMITT 2020 kapılarını açtı!


Dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri olan 24. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, EMITT 2020 kapılarını açtı!

30 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında ziyaretçileri ağırlayacak olan fuarda, dünyanın dört bir yanından katılımcılar, davetli tur operatörleri ve sektör paydaşları küresel ve yerel gündem konularını tartışırken, dünyanın dört bir yanından destinasyonlar tanıtılacak.  

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) iş ortaklığında düzenlenen fuarın açılış töreni yoğun bir siyasetçi ve iş adamı akınına uğradı.TTYD Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Aydın, “Dünyanın önde gelen turizm fuarları ile yarışan, rekor seviyede hosted buyer [davetli tur operatörleri] ağırlayan EMITT, ülke turizmine her yıl büyük katkı sunmaktadır. EMITT tüm dünyada bir turizm fenomeni haline gelmiştir.” dedi.

Dünyanın en çok turist çeken 10 ülkesi arasında yer alan Çin, Meksika ve Almanya’nın da katıldığı 24’üncü EMITT Fuarı; Lübnan, Sırbistan, İngiltere, Kuzey Kıbrıs, Malta, Bulgaristan, Dubai, Japonya, Litvanya, Güney Kore, Endonezya, Şili, Hindistan, Hırvatistan, Özbekistan, Azerbaycan, Karadağ, Gine, Nepal, Moğolistan, Bosna Hersek, Kosova, Cezayir, Brezilya gibi farklı kıtalardan ülkelere ev sahipliği yapıyor. Ülkeler, kuracakları stantlarda, coğrafi özelliklerini, tarihsel ve kültürel ögelerini, yemeklerini ve folklörlerini tanıtarak İstanbullulara renkli bir fuar yaşatıyor.

EMITT 2020’yi 2 Şubat’a kadar TÜYAP’ta ziyaret etmeyi unutmayın. Ücretsiz online davetiyenizi şimdi alın.
ONLINE DAVETİYE
Geri