EMITT’e ilk defa katılanlar ne diyor?


Bu yıl fuara ilk defa katılan bazı katılımcıların EMITT 2019 hakkında neler söylediğine bir göz atın.

Türkiye ve çevreleyen bölgenin lider seyahat ve turizm fuarı EMITT’e katılmayı düşünüyor ama fuarın markanız için doğru platform olup olmadığını mı merak ediyorsunuz?

Uluslararası bir fuara ilk kez katılmak göz korkutucu olabilir. Ancak doğru hazırlık ile yatırımınızdan güçlü bir geri dönüş alabilir ve başarılı bir fuar geçirebilirsiniz.

Carisa Travel Group

Helsinki bazlı Carisa Travel Group İskandinavya’da turizm hizmeti veriyor. Carisa Travel’dan Necip Edis ile neden EMITT’i seçtiklerini ve fuarın nasıl geçtiği hakkında konuştuk.

“Bizim departmanımızda en büyük oranı Türk turistler oluşturuyor. O yüzden hem çalıştığımız insanlarla buluşmak hem markamızın tanıtımını yapmak için EMITT’e geldik. Ziyaretçilere İskandinavya’daki paket turlarımızı anlatıyoruz.
 
“EMITT’te ilk olarak Türkiye’den yeni acentelere ulaşmak istiyoruz. Çünkü İskandinavya için büyük bir talep var şu anda. Türkiye’nin değişik yerlerinden acenteleri tanımak istiyoruz.

“EMITT’in kendi uygulaması üzerinden ayarlayarak gerçekleştirdiğimiz buluşmalarımız oldu. Çok verimli bir çalışma. İskandinavya ve özellikle Lapland insanların ilgilisini çekiyor. Çok farklı geliyor insanlara. Biliyorsunuz Türkiye’de kış ve kayak turizmi var ama orada daha farklı. Turistler burada yerel geyik çiftliğini gezebiliyor, buzkıran gemisinde gezebiliyorlar. Norveç’te balina safarileri yapabiliyorlar.

“Daha önceden e-mail ile görüştüğümüz ama bizi bilmedikleri için çalışmadığımız firmalar var. EMITT’te onlarla gelecek için anlaşmalar yaptık. Yerli için gelmiştik aslında ama çok fazla da yabancı tanıdık. Hindistan, Asya ve Brezilya’dan acentelerle tanıştık. Onların da ilgisini çekti İskandinavya. Gelecek sene de fuara katılmayı düşünüyoruz.”
 

Malta Turizm Ofisi

Malta Turizm Ofisi’nin Kurumsal İletişim Müdürü Huriye Acun ile de EMITT’teki ilk tecrübelerinin nasıl geçtiğini konuştuk.

“EMITT, Orta Doğu bölgesindeki en önemli uluslararası fuarlardan biri. Malta olarak da pazarlama planımıza dahil ettiğimiz bir ülke Türkiye. Önümüzdeki yıllarda da Türkiye pazarında daha fazla pay almayı hedefliyoruz. EMITT bu amaca en iyi hizmet eden organizasyonlardan biri, bu yüzden katılma kararı aldık.
 
“Bizim içim memnuniyet verici bir fuardı. Malta için ilk EMITT fuarı aynı zamanda. Ekibimiz memnun kalmış görünüyor. 2020 için anlaşmamızı yenilemek istememizin sebebi de bu memnuniyet.
 
“Malta’nın tanıtımının yapılması, Malta’ya olan talebin artması en büyük hedefimiz tabii ki. Bunu da yıl sonunda Malta’ya ziyarete giden turist rakamlarından görüyor olacağız.

“EMITT’e satış yapma amacıyla gelmedik. Günde 50-60 kişiyle görüştük. En az 20 birebir toplantı yapıldı.
“Yerli ziyaretçinin ilgisi yüksekti ama Orta Doğu, Orta Asya, Hindistan ve komşu ülkelerden çok fazla ziyaretçi olduğunu söyleyebilirim. Büyük bir kısmı iş fırsatlarını değerlendirmek için gelmiş olan işletmelerdi.”


Everyday Turizm

Antalya bazlı havaalanı ve seyahat hizmetleri sağlayıcısı Everyday Turizm ile de görüşme fırsatımız oldu. İşte şirket ortakları Şükrü Özen ve Murat Ilgaz’ın gözünden EMITT:
 
“Her ne kadar ilk defa katılsak da son üç yıldır EMITT’i ziyaret ediyordum. Bu sene kendimizi hazır hissettik ve katıldık.
 
“Tanıtım yapmak için buradayız. Çok jenerik bir ismimiz var, akılda kalıcı. Hedefimiz bölgede kalıcı olmak.
 
“Fuarda çok transfer firması yok. Çoğunlukla acenteler var. O yüzden ilgiden memnunuz. Bugün ikinci günümüz, dün biraz yoğundu. 15 acenteyle ikili görüşme yaptık.”
 

ECC Tur

 

ECC Tur yıllardır turizm endüstrisinde call center hizmeti veriyor. İşte firma yetkilisi Ergin Çiyacı’nın gözünden EMITT 2019:
 
“Amacımız EMITT gibi fuarlarda daha geniş kitlelere hitap etmek ve endüstride daha iyi bir yer ve imaj sağlamak.
 
“Fuarda büyük ve küçük özellikle yerel acenteler ve yeni açılan otellerle görüşmeler sağladık. Bu anlamda oldukça iyi bir fuar oldu. Özellikle yeni açılan sistemler açısından.
 
“Bana göre fuar birçok tesisin ve turizm profesyonelinin buluşma noktası. Bu anlamda bizim için çok faydalı. EMITT’te, ulaşmayı hedeflediğimiz ya da irtibat halinde olup da görüşemediğiniz birçok acente ve otel yetkilisi ile görüşüyoruz. EMITT’in bu açıdan bize katkısı oldukça fazla. Kısa süre içerisinde çok fazla irtibat ve iş bağlantısı yapılabiliyor.”

 
Markanız veya destinasyonunuzu EMITT 2020’ye taşıyın 

EMITT 2020’ye katılarak marka bilinirliğinizi artırın ve işinizi büyütmenize yardımcı olacak hedefli bir kitleyle tanışın.
 
Seyahat endüstrisinin en önemli etkinliğini kaçırmayın.

Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın. 

STAND REZERVASYONU
Geri