EMITT’i Katılımcılardan Dinleyin: Gürcistan Ulusal Turizm İdaresi


Gürcistan, Türkiye ve çevre ülkelerden gelen turistler için en önemli destinasyonlardan birisi. 2010 yılında Türkiye ve Gürcistan arasındaki vize uygulamasının kalkmasıyla, Gürcistan en popüler turizm destinasyonlarından biri haline geldi. Ülke, 2017 yılında Türk turistlerin 1 numaralı, 2018 yılında ise 2 numaralı tercihi oldu.


 
EMITT 2019’daki fuar deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve fuarın onlara ne gibi faydalar sağladığını öğrenmek adına Gürcistan Ulusal Turizm İdaresi Marka Geliştirme Bölümünde Baş Uzman olarak görev yapan Ana Labadze ile görüştük.
 

Bu sene EMITT’e katılmaya karar vermenizdeki etkenler ve hedefleriniz neler?

Türkiye bizim sınır komşularımızdan biri ve komşu olduğumuz ülkeler bizim esas hedeflediğimiz pazarlar. Bu nedenle her yıl EMITT’e katılıyoruz.
 

Fuarda kimlerle bir araya gelmeyi amaçlıyorsunuz?

Turistik ürünlerimizi tanıtmak üzere tatil tüketicisi ile; tabii ayrıca ileride potansiyel iş fırsatları üzerine müzakere edebilmek amacıyla alıcılar ve Türkiye’de ülke tanıtımı üzerine çalışan şirketlerle de bir araya gelmeyi amaçlıyoruz.
 

2018 yılı Gürcistan turizm sektörü açısından nasıl geçti ve 2019 yılından beklentileriniz neler?

Gürcistan’daki turizm endüstrisi gerçekten büyüme gösteriyor. Geçen sene rekor seviyelere ulaştık, zira ülkeyi ziyaret eden 8 milyon yabancının 5 milyonu turistti. Bu bizi çok mutlu etti. Büyüyoruz, dünya çapında gittikçe daha çok tanınıyoruz ve daha da fazlasını edinmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. 2019 yılında çok daha fazla turist bekliyoruz.

Yakın zamanda Türkiye ve çevresindeki ülkelerden gelen turist sayısında bir artış gözlemlediniz mi?

Türkiye’den Gürcistan’a transit olarak gelen birçok turist oluyor, ancak biz ürünlerimizi onlar için sergileyip onları gelecekte misafir etmeyi hedefliyoruz. Bu kişiler Gürcistan’da gezip görülecek çok fazla turistik yer olduğunu bilsinler istiyoruz.
 

Turizm endüstrisinin önümüzdeki birkaç yılı hakkında ne kadar iyimser konuşabilirsiniz?

Oldukça iyimseriz. Birçok otel ve konaklama imkânı var, konaklama seçeneklerimiz ve ülkemizin dünya çapında tanınırlığı git gide artıyor. Şimdi artık farklı yerlerden Gürcistan’a aktarmasız birçok yeni uçuş var, bu nedenle ileride işlerin daha da iyiye gideceğini düşünüyoruz. Daha kaliteli bir turist kitlesi için uğraşıyoruz.
 

2019 yılında ne gibi turizm ürünleri sunuyorsunuz? Öne çıkan ürünler var mı?

Tarih ve kültür turizmi sunuyoruz; şarap ve gastronomi, yürüyüş yapmak isteyenler ve dağcılar için bir cennet olan dağlarımızda ve milli parklarımızda macera turizmi imkanları. 


Seneye EMITT’te katılımcı olarak yer almayı düşünüyor musunuz?

Evet. EMITT hedef belirlememiz için çok önemli, zira Türkiye bizim ana hedef olarak belirlediğimiz pazarlardan birisi.
 

Fuara ulusal bir stant ile katılmanın faydaları neler?

Biz EMITT’e daima ulusal stant ile katılıyoruz çünkü amacımız özel sektörün iş alanında yeni anlaşmalara varmasına ve büyümesine yardımcı olmak. Her zaman özel şirketlerin ve bölgesel turist idarelerinin de yer aldığı büyük bir stant ile katılıyoruz.EMITT 2020’nin bir parçası olun

Turizm organizasyonu ya da şirketinizi uluslararası turizm sektörüne tanıtmak ve işinizi büyütmek için EMITT sizin için doğru adres.
 
EMITT’te katılımcı olarak yeni tatil destinasyonları arayan ve ağlarını genişletmek isteyen 57.000’den fazla ziyaretçi ile bir araya gelebilirsiniz.
 
Fuarın işinize nasıl katkı sağlayabileceğini olabileceğini öğrenmek için bugün bize ulaşın.

STAND REZERVASYONU
Geri