EMITT’i Katılımcılardan Dinleyin: Kamboçya Turizm Bakanlığı


Antik tapınakları, büyüleyici sahilleri ve hayat dolu şehirleriyle Kamboçya, turistler için harikulade bir destinasyon. Kamboçya Turizm Bakanlığı, birçok Kamboçyalı seyahat şirketini de ağırladığı standıyla 2019 yılında EMITT’e milli katılım yaptı. Turizm Bakanlığı Müsteşarı ile EMITT’teki tecrübeleri hakkında konuştuk.


 

Neden EMITT’e katılmaya karar verdiniz? Hedefleriniz neler?

Burayı destinasyonumuzu tanıtmak için uygun bir pazar olarak görüyoruz. Sadece İstanbul veya Türkiye değil, tüm dünyaya.
Kültürel turizmi barından farklı ürünlerimiz var, dünyadaki en büyük tapınak topluluğu olan Angkor Wat, dokunulmamış dağlar, plajlar, mango ağaçları, 440 km’lik uzun bir sahil şeridi. Dünyadaki herkes için bir şey mutlaka var. Tamamen farklı ve dopdolu bir destinasyon.  
 

Fuarda kimlerle tanışmayı umuyorsunuz?

Bizim için yeni bir pazar olan Türkiye için hazırlandık. Ülkemizin Türk turistler için iyi bir destinasyon olduğunu umuyoruz. Aynı zamanda, Türkiye’yi çevreleyen ülkelerden de ziyaretçilerle tanışmak istiyoruz, zira bizim için Türk turistler kadar önemliler.
Fuarın B2B yönü bizim için önemli. Tur operatörleri ve seyahat acentelerini bilgilendirmek için oldukça fazla hazırlık yaptık.

2018 yılında Kamboçya turizm sektörü nasıldı ve 2019 beklentileriniz neler?

Yeni ürünler ve Kamboçya’ya gelen turistler için yapılan hazırlıklar açısından 2017 ve 2018’de sektör olağanüstü derecede büyüdü. Gelen turist istatistiklerimizi yükseltme konusunda başarılıyız.

Türkiye ve çevreleyen bölgelerden gelen turist sayısında artış gördünüz mü?

Evet, Türkiye bizim için yeni bir pazar. Yeni olduğu için de süreçlerimiz ve hedeflerimize ulaşmamız vakit alıyor. Kamboçya’ya gelen turist sayısını artırmak için Türkiye’deki tanıtım çalışmalarımıza daha çok efor harcıyoruz, İstanbul ve bölgede yeni ortaklar bulmaya çalışıyoruz.
 

Seyahat endüstrisinin önümüzdeki birkaç yılı hakkında neler düşünüyorsunuz?

Oldukça optimistiz. Ziyaret edenlerin ülkemizde iyi vakit geçirmesini istiyoruz. Araştırmamıza göre Türkiye ve çevreleyen bölgeden turistler Tayland, Vietnam ve Asya’daki diğer komşu ülkelere gidiyor. Bu ülkelere oldukça yakınız ve harika seyahat olanakları sunuyoruz, dolayısıyla önümüzdeki yıllara olumlu bakıyoruz.

2019’da ne gibi turizm fırsatları sunuyorsunuz?

Sunduklarımızla ilgilenen birçok kişi bizimle iletişime geçti. Standımızda üç şirket var ve dahası da gelmek istedi ancak yeterli alanımız yoktu. Önümüzdeki yıl daha fazla alanımız olacak.

Milli katılımın ne gibi faydaları var?

Turizm sektöründe bireysel çalışamazsınız. Ortak hedeflerden payda alabilmek için sektör olarak birleşmemiz gerekiyor. Yalnızca tek bir ülke ve tek destinasyon açısından bakmak yerine, paylaşmamız ve bu şekilde hizmet etmemiz gerekli.

Burada dostça karşılandık. Fuar ekibine ve İstanbul halkına bizi ağırladıkları için teşekkür ederiz.
 

EMITT, turizm ve seyahat endüstrisinde işinizi büyütmek ve hizmetlerinizi tanıtmak için doğru adres. Fuara katılarak en son seyahat olanakları ve iş fırsatları için EMITT’i tercih eden 57.000’i aşkın ziyaretçiyle tanışabilirsiniz.

EMITT’in işinize nasıl katkı sağlayabileceğini öğrenmek için bugün bize ulaşın.

STAND REZERVASYONU
Geri