HotelRunner neden EMITT’i tercih ediyor?


Turizm sektöründe rüzgarın yönü EMITT’te değişiyor. Siz de hizmetlerinizi, ürünlerinizi veya destinasyonunuzu EMITT 2022 ile binlerce turizm profesyoneli ve tatil alıcısı ile buluşturun.

Turizm sektöründe dijital dönüşümün kilit oyuncularından biri olan HotelRunner bu yıl da EMITT’teki yerini aldı. Uzun yıllardır fuarın katılımcısı olan HotelRunner’ın Satış ve İş Geliştirme Direktörü Cihan Coşkuntuncel ile neden işleri için EMITT’i tercih ettiklerini ve fuardan beklentilerini konuştuk.EMITT’e katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
HotelRunner olarak uzun yıllardır EMITT’e katılıyoruz ve gerek sponsorluklarla gerek düzenlenen etkinliklere katılım sağlayarak destekliyoruz. Dünyanın beş büyük ve Türkiye’nin en büyük fuarlarından biri olan EMITT, her zaman sektör paydaşlarını bilgi ve ilham alışverişi için bir araya getiren önemli bir platform. EMITT’in bir parçası olarak, turizm sektörünün ve seyahat teknolojilerinin gündeminin belirlenmesine katkı sağlamak ve sektör ile bir araya gelme şansını yakalamak bizim için çok değerli.

Fuarda kimlerle tanışmayı planlıyorsunuz?
EMITT fuarı, her gün temas halinde olduğumuz iş ortaklarımızla yüz yüze görüşmek, sektör üzerine keyifli sohbetler etmek ve birlikte yeni fikirler üretmek için harika bir fırsat sunuyor. Aynı zamanda, konaklama tesisleri, online seyahat acenteleri, ödeme yöntemleri, toptancılar, gelir yönetim sistemleri ve daha pek çok potansiyel iş ortağı ile tanışmak ve güçlü iş birliklerinin ilk adımlarını atmak için ideal bir platform.

EMITT hakkındaki düşünceleriniz ve fuardan beklentileriniz nelerdir?
Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, ismi tamamen karşılayan kapsayıcı bir fuar. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler ve katılımcılar için mükemmel bir havuz işlevi görmesinin yanı sıra düzenlenen paneller, konferanslar ve konuşmalar ile sektörün geleceğine yön veriyor ve büyümesini sağlıyor. Tüm bunlar turizm ve konaklama sektörlerinin bir buçuk yıldır mahrum kaldığı çok değerli etkileşimler. EMITT 2022 ile sektör olarak kaldığımız yerden devam etmeyi umuyoruz.

Sektör profesyonelleri neden EMITT’i ziyaret etmeli?
EMITT 2022’de gündeme taşınacak konular ve yeni perspektiflerle; tur operatörleri, seyahat acenteleri, bölgesel yönetimler, belediyeler, konaklama ve ulaşım sektörü dahil tüm paydaşlar önümüzdeki yıla daha iyi hazırlanıp içinde olduğumuz değişimi fırsata çevirebilecekler. Bu nedenle kaçırılmaması gereken bir fuar olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca, HotelRunner olarak biz de her yıl olduğu gibi EMITT’te yerimizi alacağız ve sektör profesyonellerini standımızda ağırlamayı sabırsızlıkla beklediğimizi söylemek isteriz.

Turizm sektörü pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Bu zorlu süreçte EMITT’in sektöre ve size ne gibi faydaları olmasını bekliyorsunuz?
Turizm sektörü geçtiğimiz süreçte mevcut şartlara uyum sağlamak zorunda kaldı. Zaman zaman beklemede kalıp zaman zaman durumu iyileştirmek için çaba gösterdi. Fakat artık pandemi için tünelin ucundaki ışık göründü diyebiliriz. Tüm dünya olarak iyileşmeye başladığımız bu dönemde turizm ve konaklama sektörlerinin ihtiyacı olan ivmeyi kazanması için EMITT gibi etkili fuarlara ihtiyaç var. Normalleşmenin ilk adımlarını EMITT 2022’de iş ortaklarımızla birlikte atmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu sene için Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde turizm sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, beklentileriniz ve öngörüleriniz nelerdir?
Turizm ve konaklama sektörlerinin pandemiden büyük zarar gördüğünü söylemek yetersiz kalır. Dünyada ve Türkiye’de eski performansın yakalanması biraz zaman alacak fakat söz konusu turizm gibi dinamik bir sektör olunca çok hızlı bir şekilde tekrar ayaklarının üstünde duracağından şüphemiz yok. Seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesi ile birlikte talebin eskisinden de güçlü bir şekilde geri geleceğine inanıyoruz. HotelRunner olarak bu süreci kendimizi geliştirmek, sektöre ayakta kalabilmesi ve direnebilmesi için destek olarak değerlendirdik ve tüm sektör paydaşlarına kendi ürettiğimiz yüksek teknolojimizle destek olmaya devam edeceğiz.

Turizm sektörünün kilit oyuncuları EMITT 2022’deki yerlerini alıyor. Siz de geç olmadan 2022 fuarımızdaki yerinizi ayırtın. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın.
STANT REZERVASYONU
Geri