Hyve Grup Bölge Direktörü Kemal Ülgen: Fuarların Öncülüğüne Duyulan İhtiyaç Artacak


Hyve Grup Bölge Direktörü Kemal Ülgen, pandeminin kontrol altına alınmasıyla birlikte fuarların öncülüğüne ve oluşturacağı sinerjiye duyulan ihtiyacın artacağını belirtti.

İnsanları bir araya getirmek EMITT olarak işimizin temelini oluşturuyor. Yeni pazarlar oluşturulması, farklı endüstrilere ve ülke ekonomisine ticari fayda sağlanması adına önemli platformlar yaratan fuar sektörü, içerisinde olduğumuz bu dönemden çok etkilenen sektörlerden biri. Ancak Hyve Grup Bölge Direktörü Kemal Ülgen krizden çıkışın tekrar fuarlardan geçeceğini hatırlatıyor.
 
Fuarların tarihlerinde değişikliğe gidildiğini belirten Ülgen’in gündem ile ilgili yorumları ise şöyle: “Fuarcılık sektörü maalesef krizden etkilenen sektörlerin başında geliyor. Ancak unutmamalıyız ki ticari fuarlar, dünya ticaretinin can damarı ve lokomotifidir. Pandeminin kontrol altına alınmasıyla birlikte, fuarların öncülüğüne ve oluşturacağı sinerjiye duyulan ihtiyaç artacak. Dünya ekonomisinin tekrar canlanmasında, üreticiler ve alım gruplarını bir araya getiren, yeni ekonomik durumun değerlendirildiği düşünce platformları oluşturan, yeni iş yapış biçimleri ve ticari açılımların tartışıldığı ortamlar hazırlayan fuarların misyonu büyük olacak.”
Geri