İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu EMITT Turizm fuarı hakkındaki görüşlerini bildirdi


İBB Başkanı Sayın Ektem İmamoğlu 30 Ocak - 2 Şubat 2020 tarihleri arasında 24. kez gerçekleşecek olan EMITT Turizm fuarı hakkındaki görüşleri...
İstanbul, dünyanın en heyecan verici, en özel şehirlerinden biri. Eşsiz doğal yapısı, köklü tarihi, zengin kültürüyle dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanın hayallerini, hatıralarını süslüyor.
 
İstanbul’da olmak, İstanbul’u hissetmek, tanımaya çalışmak eşsiz bir tecrübe. Bu tecrübeyi doya doya yaşamak isteyen misafirlerimizin sayısını ve burada yaşadıkları mutluluğu çoğaltmak da bizlerin görevi. İstanbul’u yönetenler, turizm endüstrisinin bütün aktörleri ve tüm İstanbullular olarak bu şehrin turizm potansiyelini artırmakla sorumluyuz. Bu bizim kendimize, şehrimize, tarihimize, kültürümüze ve tüm insanlığa karşı bir yükümlülüğümüz.
 
Önümüzdeki dönemde, turizmle ilgili tüm kesimlerin daha yoğun bir işbirliği ve daha yüksek bir uyum içerisinde çalışmasını sağlayacak adımları attıkça, inanıyorum ki İstanbul, dünya turizm endüstrisi açısından da örnek uygulama modellerinden biri haline gelecek.
 
Hazırlanacak İstanbul Turizm Master Planı’yla, tüm turizm endüstrisi aktörlerinin bir arada ortak akılla karar almasını sağlayacak İstanbul Turizm Atölyesi’yle, İstanbul Yatırım ve Tanıtım Ajansı’yla ve vatandaşlara yönelik eğitim seferberliğiyle turizmin bütüncül ve koordineli yönetimi konusunda örnek bir vizyonu kısa sürede hayata geçireceğiz.
 
Hiç kuşku yok ki, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, İstanbul’un bu yeni vizyonunda da çok önemli bir yer tutmaya devam edecek. 
 
Her yıl turizm endüstrisinden on binlerce profesyoneli buluşturan EMITT, dünyanın sayılı turizm fuarlarından biri olmanın yanı sıra olağanüstü bir eğitim ve tecrübe paylaşım platformu.
 
Sunduğu fırsat ve avantajlarla turizm endüstrisine çok değerli katkılarda bulunan bu değerli organizasyonda emeği geçen başta Hyve Group olmak üzere tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyor, EMMIT 2020’nin beklentilerin üstünde bir başarıyla gerçekleşmesini temenni ediyorum.
 
Sevgi ve saygılarımla,
 
Ekrem İmamoğlu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

 
Geri