İ.B.B. Başkanı Sayın Mevlüt Uysal EMITT Turizm fuarı hakkındaki görüşlerini bildirdi


İ.B.B. Başkanı Sayın Mevlüt Uysal'ın 31 Ocak - 3 Şubat 2019 tarihleri arasında 23. kez gerçekleşecek olan EMITT Turizm fuarı hakkındaki görüşleri...
Köklü tarihi boyunca imparatorluklara ev sahipliği yapan, jeopolitik konumu ve eşsiz tarihi zenginlikleriyle bir kültür şehri olan İstanbul, her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden milyonlarca turisti ağırlıyor. Sahip olduğu bu hususiyet dolayısıyla bölgesel ve küresel düzeyde yeni bir turizm vizyonu ortaya koyan İstanbul, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT’e 23. kez kapılarını açıyor.
 
Yeni gelişmeler neticesinde spor, kongre, sağlık ve inanç gibi çeşitli dallara ayrılarak git gide büyüyen turizm sektörü, ülkeler için aynı oranda önem kazanıyor. Devletler sahip oldukları zenginliklere göre turizm politikaları uygulayarak dünyaya kapılarını açıyor; dünya çapında belli aralıklarla düzenlenen spor ve kongre organizasyonları için birbirleriyle yarışıyorlar.
 
Türkiye’yi ve dolayısıyla İstanbul’u ziyaret eden turist sayısı her geçen yıl artıyor. Eşsiz zenginliklere sahip olan İstanbulumuz için hayata geçirdiğimiz yatırım ve hizmetlerin, turizmi daha geliştireceğine inancım tam.
 
Bu duygu ve düşüncelerle ITE Turkey tarafından organize edilen “23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı”na ev sahipliği yapmaktan kıvanç duyduğumu ifade etmek istiyorum.
 
Ziyaretçi sayısının her geçen yıl arttığı ve geçtiğimiz yıl yaklaşık 60 bin kişinin katıldığı, katılımcıların neredeyse tamamının memnun ayrıldığı fuarın, turizm sektörüne yeni iş olanakları ve iş birlikleri sunması bakımından büyük önemi haiz olduğunu düşünüyorum.
 
Bu vesileyle 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın siz değerli katılımcılarını sevgiyle selamlıyorum. 
 
Mevlüt Uysal
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
 
Geri