Kadir’in Ağaç Evleri neden EMITT 2022’yi tercih ediyor?


EMITT 2022 için Türkiye ve dünyanın dört bir yanından destinasyonlar ve markalar yerlerini ayırtmaya başladı.

Son yıllarda, özellikle salgının etkisiyle yükselen bir talebin oluştuğu doğa turizminin Türkiye’deki temsilcilerinden biri olan Kadir’in Ağaç Evleri, EMITT 2022 için şimdiden yerini ayırtan markalardan biri. Kadir Kaya ile turizm sektörü, Kadir’in Ağaç Evleri ve neden destinasyonları için EMITT’i tercih ettikleri hakkında sohbet ettik.EMITT’e katılma sebeplerimizden kısaca bahseder misiniz?
Kadir’in Ağaç Evleri olarak doğa turizminin Türkiye'de ve dünyada önemli temsilcilerinden biriyiz. Dünyayı bir seneden fazla süredir etkisi altına alan pandemi süreci, özgürlüklerimizi ve ihtiyaçlarımızı yeniden sorgulamamıza sebep oldu. Misafirlerimizin doğayla bire bir etkileşim yaşayabileceği aynı zamanda tecrübe tatili adını verebileceğimiz bir tatil anlayışına ortam sağlamaktayız. Sırt çantalı gezginleri, doğa ve spor severlerin ve şehirden bunalıp yeni deneyimler yaşamak isteyen herkese açık bir tatil sunuyoruz. EMITT fuarında yer almak isteme sebebimiz doğa ve insanın bağlarını daha çok güçlendirmek adına fikir ve tecrübelerimizi paylaşabileceğimiz çok özlediğimiz yerde uzun bir aradan sonra dostlarımızla yeniden buluşmak.

Fuarda kimlerle tanışmayı planlıyorsunuz?
Türkiye'de doğa ve spor turizmini ayakta tutmak ve desteklemek isteyen, sıradan bir otel konaklama anlayışının dışında mutlu deneyim odaklı çalışabileceğimiz iş ortakları ile tanışmayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra, tek bir tesis içinde kapalı kalmak yerine doğa ile baş başa kalmak isteyen ve çoğu anlamda değişen tatil anlayışına sahip müşteri portföyüne, isteklerine karşılık olarak alternatif çözümleri ve deneyimlerimizi birinci elden anlatabilmeyi umuyoruz. 

EMITT hakkındaki düşünceleriniz ve fuardan beklentileriniz nelerdir?
EMITT fuarı, profesyonel turizmcilerin etkileşim ve paylaşım noktası olmuştur. Orada kazandığımız dostlukları hatırlayıp duraksamada olan turizm sektörünü yeniden hep beraber canlandıracak motivasyonu bulacağımıza inanıyorum. 

Sektör profesyonelleri neden EMITT’i ziyaret etmeli?
Turizm dinamikleri sürekli değişmekte, o yüzden talebin, yeniliklerin ve değişen turizm dünyasının ön sıradan tanığı olmak bu işe gönlünü ve yıllarını vermiş olan bizlerin önceliği olmalıdır. 

Turizm sektörü pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Bu zorlu süreçte EMITT’in sektöre ve size ne gibi faydaları olmasını bekliyorsunuz? 
Pandemi sürecinde insanların tatil bekleyişi, güvenli turizm beklentisinin en çok göz önünde olduğu dönemde. Geçilen bu zor süreçte EMITT’in güvenli turizm anlayışını daha kolay anlatabileceğini umuyoruz. 

Bu sene için Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde turizm sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, beklentileriniz ve öngörüleriniz nelerdir?
Türkiye, tesis imkanları ve hala daha keşfedilmemiş doğal güzellikleri ile dünyadaki diğer turizm merkezlerini rahatlıkla geride bırakabilecek, turizm potansiyeli çok yüksek, gelişime ve alternatiflere açık, rutinden uzak bir pazar. Güvenli turizmin her destinasyonda daha çok yaygınlaşacağı ve insanların endişelerinin azalarak bittiği bir döneme gireceğimizi ön görüyoruz.

Sektörün kilit oyuncuları ve yeni turizm trendlerinin önemli temsilcileri fuardaki yerlerini almaya başladı. Siz de işinizi büyütmek ve sektörün nabzını yoklamak için standınızı hemen ayırtın. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bize ulaşın.
Geri