Kırgızistan Mercek Altında


Discover Kyrgyzstan'dan Gulmira Myrzakmat, Orta Asya destinasyonunun doğayla bağlantı kurmak ve büyüleyici bir kültürü keşfetmek için neden ideal bir yer olduğunu açıkladı.


Sizi 2018’de EMITT’e getiren ne oldu? Neleri tanıtmayı planlıyorsunuz?
 
Bu, Discover Kyrgyzstan'ın EMITT'e ikinci katılımı. Geçtiğimiz yıl, Türk ve diğer uluslararası alıcıların dikkatini çeken başarılı bir etkinliğimiz oldu, hatta en otantik stant dalında ödül aldık.
 
Her yıl Kırgızistan'a gelen Türk turistlerin sayısı arttıkça, EMITT en önemli fuarlarımızdan biri haline geldi. Fuar, sadece Türkiye değil, aynı zamanda Avrupa, Orta Doğu ve Asya'daki birçok ülke için turizm sektörünün en büyük buluşma noktalarından biri.
 
Benzersiz göçebe kültürüne, otantik geleneklere, bozulmamış doğaya ve misafirperver insanlara sahip Kırgızistan'ı bir turizm destinasyonu olarak tanıtmak adına EMITT mükemmel bir uluslararası platform.       

 
Odaklandığınız kilit coğrafi pazarlar nereleri?
 
Kırgızistan, korkusuz dağcılardan, dünyanın dört bir yanından gelen tarih ve kültür meraklılarına kadar her tür turisti cezbedecek eşsiz bir destinasyon. Ayrıca, son yıllarda ekibimiz Türkiye, Almanya, İngiltere, Hollanda, Fransa, ABD ve Kanada’nın yanı sıra Asya ülkeleri ve Orta Doğu'dan turist çekmek adına geniş bir pazarlama kampanyası yürütüyor.

 
2018’de hangi turizm ürünlerini sunacaksınız? 
 
Önemli bir turist etkinliği olan Dünya Göçebe Oyunları, Eylül 2018'de gerçekleşecek. 2014 yılında kurulan Dünya Göçebe Oyunları, her 2 yılda bir Issy-Kul Gölü kıyısında düzenleniyor ve dünyanın dört bir yanındaki göçebe insanların muhteşem geleneklerini sergiliyor. Geleneksel güreş, kok boru, av kuşları ile av ve de satranç veya mahjong'un yanında basit kaldığı karmaşık masa oyunlarını görmek için benzersiz bir şans.
 
Buna ek olarak, turistlerin sadece Kırgız yemeklerini değil, Kırgızistan'da yaşayan her ulusun geleneksel yemeğini tadabileceği yeni yürüyüş ve gastro turları geliştirmeye çalışıyoruz. Turistler, yeni bisiklet ve trekking parkurlarının yanı sıra kartal avı ve yurt inşa etme gibi aktif turizm ürünlerinin tadını çıkarabilecek. Kırgızistan'ın kaçırılmaması gereken etkinliğinden bahsetmiyorum bile – yurt kampı.

 
Kırgızistan’ı diğer destinasyonlardan ayıran nedir?
 
Kırgızistan'ın otantik kültürü, göçebe yaşam tarzı ve bozulmamış doğası onu bir adım öne çıkıyor. 2011'den bu yana 60'ın üzerinde ülkede vizesiz seyahat imkânlarının uygulanmasının ardından Kırgızistan'a gelmek artık çok kolay.

 
Kırgızistan'daki en popüler yerler nereleridir?
 
Kırgızistan'a gelen turistlerin çoğunluğu yürüyüş ve doğa yürüyüşü ile ilgileniyor. Tien Shan Gorge'da dağcılık ve tırmanma için pek çok fırsat var. Kartal avı, yurt inşa etme, at binme ve göçebe yemeği dersleri gibi kültürel faaliyetler turistler arasında çok popüler.

 Fuar döneminde Kırgızistan standını ziyaret etmeyi unutmayın!  Stand No: D240
Geri