Kosova Turizm Birliği Neden EMITT’I Tercih Ediyor?


Dünyanın dört bir yanından destinasyonlar bölgenin en büyük turizm ve seyahat fuarı EMITT’in 2023 edisyonundaki yerlerini alıyorlar.

Kosova turizmini destekleyen bir organizasyon olan Kosova Turizm Birliği, gelişen turizm işlerini büyütmek ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak doğru kişilerle tanışmak için gelecek yılki EMITT’teki yerlerini şimdiden ayırttı. Organizasyonun başkanı Baki Hoti ile birliğin aktiviteleri, turizm sektörü ve neden EMITT’i tercih ettikleri hakkında konuştuk. 

Faaliyetlerinizi ve hedeflerinizi kısaca anlatabilir misiniz? 
 
Kosova Turizm Birliği, Kosova Cumhuriyeti’nin turizm sektöründeki iş yerleri ve sektör profesyonellerini destekleyen bir sivil toplum örgütüdür. Birlik, yenilikçi yaklaşımıyla, sürekli olarak politika ve stratejilerin geliştirilmesini savunuyor ve aynı zamanda ortaklarıyla olan iş birliği ve ağıyla üyelerinin iş birliklerini güçlendiriyor. Tüm faaliyetlerimiz Kosova’da turizmin sürdürülebilir olarak geliştirilmesiyle alakalı ve amaçlarımız arasında turizm sektöründe iş yapılmasını sağlamak, finansa erişim oluşturmak, kapasite artırıcı aktivitelerle rekabeti artırmak ve turizm ürün ve hizmetlerini geliştirmek var.  

Neden EMITT’e katılmaya karar verdiniz ve fuardan beklentileriniz nelerdir? 
 
Fuara katılan tüm Kosovalı şirketlerin tanıtımı ve iş birliği için oluşturduğu birçok fırsatı göz önünde bulundurduğumuzda, EMITT bizim için en önemli etkinliklerden biri. Dahası, Kosova’nın bu fuara katılmasıyla birlikte ülkemize gelen turist sayısında da artış bekliyoruz. 

Sektör profesyonelleri neden EMITT’i ziyaret etmeli? 

EMITT’i ziyaret etmek, dünyanın dört bir yanından şirketlerle tanışmak ve B2B toplantılar yapmak gibi fuar esnasındaki iş birlikleri aracılığıyla sektörün gelişimini büyütmek adına tüm sektör profesyonelleri için harika bir olanak olacaktır. 
 
Turizm sektörü hakkında ne düşünüyorsunuz? Öngörülerinizi paylaşabilir misiniz? 
 
Turizmin önemi hiç bu kadar görünür olmamıştı. Şimdi turizmi nasıl ele aldığımızı tekrar düşünme zamanı. Turizm birçok farklı sektörü etkileyen bir endüstri ve bir ülkenin ekonomisi için gelişim motoru. Turizm sektörü, iş birliği ve bağlantı hissiyatını mecbur kılacak olan gelecek mücadelelere hazırlanmak zorunda. Bu sebeple, iş birliğine, koordinasyona ve müşterek tanıtımlara ihtiyacımız var, bu da Kosova Cumhuriyeti’nin bu fuara katılmasının ardındaki sebep. Kosova, güzel doğası, birçok ormanı ve dağı, aktiviteleri, kültürel ve dini mirası, misafirperverliği ve Kosova’yı ziyaret eden herkese olan cömertliği sebebiyle turizmde gelişim için yüksek potansiyele sahip bir yer. 


EMITT ile destinasyonunuzu, ürünlerinizi veya hizmetlerini doğru kişilerle buluşturun. Bölgenin bir numaralı turizm ve seyahat fuarı EMITT’in 2023 edisyonu ile işinizi büyütmek veya destinasyonunuzu tanıtmak için bugün standınızı ayırtın.
 
STANT REZERVASYONU
Geri