Kuzey Kıbrıs Turizm Bakanlığı EMITT 2023’te!


Turizm sektöründe rüzgarın yönü değişti. Siz de hizmetlerinizi, ürünlerinizi veya destinasyonunuzu EMITT 2023 ile binlerce turizm profesyoneli ve tatil alıcısı ile buluşturun.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs’ın turistik olanaklarını tanıtmak ve sektördeki ağlarını güçlendirmek için 2023 fuarındaki yerini ayırttı. Bakanlığa bağlı Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi ekibiyle Kuzey Kıbrıs’ta turizm ve neden tanıtım amaçları için EMITT’i tercih ettikleri hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. 

EMITT’e katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?

EMITT’e Kuzey Kıbrıs’ın, turistik olanaklarını tanıtarak ve Türkiye turizm sektörü ile ilişkilerimizi daha da güçlendirerek, Türkiye’den ve dünyadan daha fazla nitelikli turist tarafından tercih edilmesini sağlamak amacıyla katılıyoruz.

Fuarda kimlerle tanışmayı planlıyorsunuz? 

Standımız Kuzey Kıbrıs adına alınmış bir ülke standıdır. Standımızda, sektörün yetkili birlikleri, acenteler, oteller, rehberler, sağlık turizmi temsilcileri, restorancılar ve diğer ilgilileri yer alıyor. Standımızda yer alan sektör temsilcilerinin, ilgi alanlarına giren profesyonellerle tanışmalarını hedeflemekteyiz.
Ayrıca ülkemizi global dünyadan uzaklaştıran ambargoları aşmak adına dijital medyadan, Türkiye’nin yazılı ve görsel medya olanaklarından faydalanmayı ve turizmde temel problemimiz olan ulaşım sorununa çözüm üretmek için alternatif ulaşım tedarikçileri ile iletişim sağlayabilme imkanından daha fazla yararlanmayı amaçlıyoruz. 

EMITT hakkındaki düşünceleriniz ve fuardan beklentileriniz nelerdir?

Uzun yıllardır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adına Kuzey Kıbrıs markası ile katıldığımız Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, Kuzey Kıbrıs’taki turizm profesyonellerini dünyanın dört bir yanından gelen mevkidaşlarıyla bir araya getirme fırsatı bulduğumuz önemli bir uluslararası organizasyon. Bu organizasyondan beklentimiz standımızdaki katılımcıların 2023’e yönelik yeni iş birliği olanakları yakalayabilmesi ve gerçekleşecek toplantılar ve seminerlerle sektördeki yenilikler, gelişmeler ile değişimlerden haberdar olmalarıdır.  

Sektör profesyonelleri neden EMITT’i ziyaret etmeli?

Profesyoneller dünyada turizm alanında meydana gelen değişimler ile yenilikleri öğrenmek, yeni iş birliği anlaşmaları yapabilmek için EMITT’i ziyaret etmeli.

Önümüzdeki dönem için turizm sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, beklentileriniz ve öngörüleriniz nelerdir?

Kuzey Kıbrıs için turizm sektörü Ocak 2022’den itibaren toparlanmaya girdi. Seyir olumlu yönde ilerliyor. Beklentimiz sürdürülebilir turizm yaklaşımı ile hareket eden ülkemizde 2023 yılına kadar, uluslararası pazarda turist sayısı ve turizm geliri bakımından bilinirliğimizi artırarak gelirler ve turist sayısı açısından 2019 seviyesini yakalamak. Dünya turizmi açısından da beklentimiz toparlanmaya başlayan sektörün 2023’ten itibaren gözle görülür bir ivme kazanmasıdır.

Siz de EMITT 2023’e katılarak destinasyonunuzu veya hizmetlerinizi tanıtmak, fuarın hedefli ziyaretçi kitlesi sayesinde marka bilinirliğinizi artırmak için hemen standınızı ayırtın. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın.  
STANT REZERVASYONU
Geri