Sırbistan-Belgrad Mercek Altında


Belgrad, diğer adıyla “Beyaz Şehir”, sunduğu çeşitli aktivitelerle Avrupa’nın en canlı şehirlerinden birisi.EMITT 2019’dan önce bu heyecan verici destinasyon hakkında daha fazla bilgi edinmek için Belgrad Turist Organizasyonu Halkla İlişkiler Müdürü Jelena Stankovic ile konuştuk.


Jelena, EMITT 2019’a katılma sebebiniz nedir?

Türk turistlerin giderek Belgrad’a olan artan ilgisi sayesinde bu yıl yeniden EMITT’teyiz. Belgrad’ın turizm fırsatlarını tanıtmak için sabırsızlanıyoruz.

Odaklandığınız temel kaynak pazarları hangileri?

Belgrad’da turizm giderek büyüyor. 2018’in ilk 10 ayı içerisinde dış hatlardan gelişlerde %13’lük, gece konaklamalarında ise %14’lük bir artış kaydettik.

Bu açıdan bakıldığında Türk turistler bizim bir numaralı kaynak pazarımız. Türk turistleri sırasıyla Çin, Almanya, Bosna Hersek, Slovenya, Yunanistan, Romanya ve Karadağ’dan gelen turistler takip ediyor.

2019 yılı için sunduğunuz turizm ürünleri neler?

Belgrad’daki temel ürünümüz; turistik mekanlar, tur programları ve turlarla geliştirilen kısa süreli şehir ziyaretleri.


Belgrad’ı diğer destinasyonlardan farklı kılan nedir?

Belgrad fiyat-performans açısından oldukça ideal bir şehir olduğu gibi aynı zamanda heyecan verici bir yerel deneyim, muazzam bir mutfak ve kaliteli şehir turları sunuyor. Başkentimizin tarihi, kültürü, gece hayatı ve özellikle de “keşfedilecek yeni destinasyon” özelliği ile Avrupa’nın kısa süreli şehir turu yapılacak destinasyonları arasında “yükselen bir yıldız” olduğunu da belirtmek gerekir.
 
EMITT 2019’da Belgrad standından neler bekleyebiliriz?
 
Standımızın EMITT 2018’de en profesyonel iş standı seçilmesine çok mutlu olduk. Önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de Belgrad’ın turizm şirketleri Belgrad Turist Organizasyonu ile birlikte fuardaki yerini alacak.

Belgrad Turist Organizasyonu’nu A450 standında ziyaret edebilirsiniz.

Ücretsiz davetiyenizi almak için hemen kaydolun.
Geri