Tarihin sıfır noktası Göbeklitepe ile turizmi dönüştürmek mümkün mü?


EMITT 2020 Etkinlik Programı’na damgasını vuran oturumlardan “Tarihin Sıfır Noktası Göbeklitepe ile Turizmi Dönüştürmek Mümkün mü?” adlı panelde Göbeklitepe örneği üzerinden nasıl marka destinasyonlar oluşturabileceği incelendi.

Dünyanın dört büyük turizm fuarı arasında yer alan 24. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 103 ülkeden 44.321 ziyaretçi ve 1000’e yakın katılımcıyı İstanbul’da buluşturarak büyük bir başarıya imza attı.10 konferans oturumu, farklı VR içerikleri ve sahne şovlarıyla 3.000’den fazla izleyiciyi etkinliklerimizde ağırladık.

 

Göbeklitepe ile turizmi dönüştürmek
Etkinlik Programı’nın bir parçası olan “Tarihin Sıfır Noktası Göbeklitepe ile Turizmi Dönüştürmek” panelinde, 2019 yılının Göbeklitepe yılı ilan edilmesi ile bu potansiyelin Balıklı Göl, Arkeoloji Müzesi, Şanlıurfa mutfağı gibi diğer tüm kültürel değerleriyle nasıl bir bütün olarak ele alınması gerektiği, farklı alanlardan uzmanlıkların kesişiminde ele alındı ve tüm destinasyonlar için uygulanabilir bir iş modeli oluşturuldu.  Aynı zamanda ziyaretçiler HTC Vive ve Reotek iş birliği ile Göbeklitepe’den referansla oluşturulan dijital tapınağı gezdi. Ücretsiz sunulan bu deneyim ile Göbeklitepe’de gezilmesi yasak yerler EMITT’te keşfedildi!Panelin görsel hikayesini oluşturan Deniz Yıldırım’a teşekkür ederiz. Panel sonucunda ortaya çıkan marka ve iş modelinin posterini indirmek için tıklayın.

 

Sektördeki yatırımları ve teknolojik gelişmeleri öğrenip bir adım önde olmak için EMITT 2022’de görüşmek üzere!
Geri