İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya'nın 24. EMITT Turizm fuarı hakkındaki görüşleri


T.C. İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya'nın 30 Ocak - 2 Şubat 2020 tarihleri arasında 24. kez gerçekleşecek olan EMITT Turizm fuarı hakkındaki görüşleri...
Kıymetli Turizmcilerimiz,

İstanbul, kadim tarihi ve zengin kültürel çeşitliliğiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, eşsiz bir dünya şehri.

Taşıdığı bu paha biçilmez ortak evrensel mirasın üstünde yükselen, gelişen, değişen, yenilenen bir merkez olarak insanlığın ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

İnanç turizminden sağlığa,  kongre ve fuar turizminden tarihe, şehir ve kültür turizminden gastronomi turizmine varıncaya kadar, geniş bir yelpazede en fazla turist çeken ilk 10 şehir arasında bulunuyor.

Bu muhteşem potansiyelin farkında ve bilincinde hareket ederek bu kültürel, mimari, tarihi, sanatsal zenginlikleri en güzel şekilde koruyup yaşatmaya çalışıyor, insanlığın hizmetine sunuyoruz.

Ülkemizin ve dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT), 24. kez ev sahipliği yapmanın sevinç ve onurunu yaşıyoruz.

Her yıl yurt içinden ve yurt dışından beş binden fazla katılımcısı ile eş değer fuarlar arasında ilgi odağı olarak ilk sıralara yükselme başarısını gösteren EMITT, İstanbul’un ve ülkemizin turizm sektöründeki yerini pekiştiren göstergelerden biri oldu, önemli bir buluşma merkezi haline geldi.

2019 Yılında 94 ülkeden 5.620 katılımcı ve 60 bine yakın ziyaretçiye kapılarını açan EMITT,  geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin ve dünyanın turizm rotasını belirleyerek, sektöre yön vermeye devam edecektir.

Böyle önemli bir organizasyonun gerçekleştirilmesine vesile olan, tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.

Fuarın başarılı geçmesi dileğiyle tüm katılımcılara; ülkemize, İstanbul’umuza hoş geldiniz diyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Ali YERLİKAYA
İstanbul Valisi
Geri