T.C. İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya EMITT Turizm fuarı hakkındaki görüşleri


T.C. İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya'nın 31 Ocak - 3 Şubat 2019 tarihleri arasında 23. kez gerçekleşecek olan EMITT Turizm fuarı hakkındaki görüşleri...
Kıymetli Sektör Temsilcileri,
 
Ülkemizin ve dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan, sektöre yeni iş ve iş birliği fırsatları sunarak katılımcıların iş hacimlerini artırma olanağı bulduğu Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT), İstanbul olarak 23. kez ev sahipliği yapmanın sevincini ve onurunu yaşıyoruz.

Bu vesile ile ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından EMITT’e katılan değerli misafirlerimizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.
EMITT, her yıl yurt içinden ve yurt dışından 50 binden fazla katılımcısı ile eş değer fuarlar arasında ilgi odağı olarak ilk sıralara yükselme başarısını devam ettirmektedir. Bu durum, İstanbul’un ve ülkemizin turizm ve seyahat sektöründeki yerini perçinleyerek turizmdeki başarımızın önemli göstergelerinden biri haline gelmiştir.

Günümüzde dünya devletleri birbirleriyle rekabet edebilmek için turizm sektörüne ağırlık vermekte, ülkelerini çekici kılacak yeni arayışlar içerisine girmektedir.

Konumu, tarihi, doğal güzellikleri, ulaşım imkânlarının fazlalığı ile İstanbul; ülke turizminde önemli bir merkez olduğu gibi kongre ve fuar turizminde de şahane bir mekân konumundadır. İstanbul’un zengin tarihinin ve eşsiz topoğrafyasının meydana getirdiği sinerji, EMITT Fuarı’nda da kendini hissettirmektedir.

2018 yılında 1065 katılımcı, 54.365 ziyaretçi ve 85 ülke iştirakı ile kendisini tekrar ispatlayan EMITT’in her yıl gelişerek ilerleyeceğine inancım tamdır. Turizm sektörünün 2018’deki rotasını çizdiği gibi 2019’da da dünyanın ve ülkemizin en büyük turizm fuarlarından biri olmaya ve sektöre yön vermeye devam edecektir.

Böylesi önemli bir etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Fuarın başarılı geçmesi dileğiyle katılımcılara ülkemize, İstanbul’umuza tekrar hoş geldiniz diyor; hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.


Ali Yerlikaya
T.C. İstanbul Valisi
Geri