T.C Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy EMITT Turizm fuarı hakkındaki görüşleri


T.C Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy'un 30 Ocak - 2 Şubat 2020 tarihleri arasında 24. kez gerçekleşecek olan EMITT Turizm fuarı hakkındaki görüşleri...
Her yıl artan katılımcı sayısı ile bölgesinin ve Avrupa’nın kendi alanındaki en önemli etkinliklerinden biri olan EMITT Fuarı’nın, bu yıl 24.üncüsü gerçekleştirilmektedir.

Uluslararası nitelik kazanmış fuarların yalnızca ürün ve hizmet tanıtımıyla sınırlı kalmadığı, turizmde markalaşma ve halkla ilişkiler faaliyetlerinin etkili yöntemlerinden biri haline geldiği günümüzde, EMITT’in eşine az rastlanır biçimde bir gelişme göstererek önemli turizm fuarları arasında yer almayı başarması memnuniyet vericidir.

EMITT’i, ekonomimizin en güçlü dişlilerinden olan ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından stratejik sektör olarak ilan edilen turizme, değerli katkılar sunan bir organizasyon olarak görmekteyiz. Turizmi tüm bölgelere ve 12 aya yayma hedefimize ancak sahip olduğumuz bütün potansiyelin ve zenginliklerin tanıtılması ve değerlendirilmesi ile ulaşabileceğimizin bilincindeyiz. Bu açıdan her yıl farklı turizm türlerinin gündeme alınarak markalaştırma çalışmalarının yapılması, turizm pazarımızı oluşturan değerlerimizi ülke temsilcilerine ve turizm profesyonellerine tanıtılması ve her alandan turizm profesyonellerini bir araya getirerek tecrübelerini paylaşacakları bir platform oluşturması gibi faydalarından dolayı EMITT’i çok önemli bir fırsat olarak görüyorum.

24’üncü kez kapılarını açacak olan EMITT Fuarı’nın düzenlenmesinde emeği geçen kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimi sunuyor, her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı ve verimli bir etkinlik olmasını temenni ediyorum.


Mehmet Nuri ERSOY
T.C Kültür ve Turizm Bakanı
Geri