Türk Havayolları’nın yolcu deneyimi, 5 Yıldızlı Küresel Havayolu ödülü kazandı.


Türk Hava Yolları’nın (THY) salı günü yaptığı açıklamaya göre, önemli bir havayolu yolcu derneği tarafından “yolcu deneyimi ve konfor” bazında 5 Yıldızlı Küresel Havayolu ödülüne layık görüldü.

Ürün ve hizmetlerini geliştirmek için sayısız yatırım yapan THY, sunduğu eşsiz uçuş deneyimiyle bir kez daha ödüllendirildi.

Açıklamaya göre THY, ödülü Long Beach, Kaliforniya’daki Expo 2017’de gerçekleştirilen Havayolu Yolcu Deneyimi Derneği (APEX) Ödül Töreni’nde aldı. APEX, yolcu tercihleri bazında havacılık ödülleri veren ve dünyanın en prestijli havacılık kurumlarından biri olarak bilinmektedir.

THY bu ödülle birlikte yolcu deneyimi ve konforundaki küresel liderliğini bir kez daha ortaya koymuş oldu. Havayolu önceden de hizmet, catering konsepti ve özel yolcu salonu gibi alanlarda birçok saygın kuruluştan sayısız ödül aldı. Havacılık sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan Skytrax, son aylarda ulusal temsilciyi dört ödüle layık gördü. THY art arda Güneydoğu Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi ödülüne layık görüldü. Havayolu önceden de 2011’den başlayarak günümüze kadar altı yıl art arda Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi ödülüne, 2013, 2014, 2016 ve 2017’de En İyi Business Class İkram Servisi ödülüne ve de 2015 ve 2017’de Dünyanın En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu ödülüne layık görülmüştü.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı: “Bizi farklı kılan şey yolcularımızı sevdikleriyle buluştururken büyük fikirleri gerçekliğe kavuşturmak; bu da eşsiz hizmetler ve hoş farklılıklarla dolu bir seyahat tecrübesi sunmamızı sağlıyor.”

Aycı, yolcu oylarıyla 5 yıldızlı küresel bir havayolu seçilmenin alabilecekleri en iyi hediye olduğunu söyledi.

THY’nin filosunda 251 yurt dışı ve 49 yurt içi konum dâhil olmak üzere 120 ülkedeki 300 destinasyona uçan 328 yolcu ve kargo uçağı bulunuyor. Havayolu şirketi Ağustos’ta %84.3 oranıyla yolcu doluluğunda rekor kırdı. 7.4 milyon yolcuya tekabül eden bu oran, geçen yılın aynı ayındaki orandan %14.3 daha fazla.

Şirket geçtiğimiz yıl 62.8 milyon yolcu taşıdı; bu rakam da 2015’teki 61.2 milyon yolcudan %2.5 daha fazla.

40 yıllık uluslararası bir ticaret derneği olan APEX, dünyanın lider havayollarını, tedarikçilerini ve ilgili şirketlerini temsil ederek yolcu deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için çalışıyor. APEX Resmi Havayolu Derecelendirmeleri, tamamen onaylı ve doğrulanmış yolcu geri dönüşlerine dayalı ilk havayolu derecelendirme programı. Derecelendirmelerin geneli, APEX tarafından dışarıdan tutulan bir denetim servisiyle doğrulandı ve havayolunun Resmi Havayolu Derecelendirmelerini yapmak için kullanıldı.

Kaynak: Dailysabah
Geri