Türkiye Rus turistlerin bir numaralı tercihi


Türkiye, 2018 yılında da Rus turistlerin en çok tercih ettiği destinasyon oldu.

Yıllardır Rus turistlerinin favori destinasyonu olan Türkiye, 2016’da yaşanan kriz sonrasında yeniden zirvedeki yerini aldı.
 
2018’in ilk altı ayı içerisinde Türkiye’yi ziyaret eden 2.3 milyon Rus turist sayısı ile Rusya, Türkiye’nin birincil kaynak pazarı oldu. Bu sayı, 2017’deki aynı zaman dilimiyle kıyaslandığında %40’lık bir artışa tekabül ediyor.
Türkiye’ye gelen Rus ziyaretçi sayısı 2017 yılında beş kat artarak 4.72 milyona ulaştı. 2018’in sonunda bu rakamın 6 milyon olması bekleniyor.
 
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı yaptığı açıklamada, Rus turistlerin Türkiye’deki harcamalarında artış olduğunu belirtti. Kriz döneminde kişi başı 320-230 dolar aralığında olan harcamalar, 2018’in ilk yarısında yeniden 300 dolara ulaştı.

Bu pozitif istatistiklere bakıldığında büyümenin artarak devam edeceği söylenebilir.

Tatilini Türkiye’de yapmayı planlayan Rus turistlerle EMITT 2019’da buluşun 

Turizm sektörünün uluslararası buluşma noktası olan EMITT 2019, marka farkındalığınızı artırmak ve karar mercileri ile tanışmak için ideal bir plaform oluşturuyor.
 
Firmanızın pazardaki konumunu güçlendirmek, destinasyonunuzu veya seyahat hizmetinizi tanıtmak ve sektörün en önemli alıcıları ve karar mercileri ile bir araya gelmek için EMITT 2019’da standınızı ayırtın.

Geri