TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık EMITT Turizm fuarı hakkındaki görüşleri


Doğu Akdeniz ve Avrupa'nın en büyük turizm fuarı olan EMITT, bu yıl 31 Ocak – 03 Şubat 2019 tarihleri arasında dünyanın ve Türkiye'nin dört bir köşesinden gelen otelleri, acenteleri, işletmecileri, beldeleri, girişimcileri, turizm profesyonellerini ve turizm meraklılarını buluşturmak için 23. Kez kapılarını açıyor.Değerli Meslektaşlarım,
 
Doğu Akdeniz ve Avrupa'nın en büyük turizm fuarı olan EMITT, bu yıl 31 Ocak – 03 Şubat 2019 tarihleri arasında dünyanın ve Türkiye'nin dört bir köşesinden gelen otelleri, acenteleri, işletmecileri, beldeleri, girişimcileri, turizm profesyonellerini ve turizm meraklılarını buluşturmak için 23. Kez kapılarını açıyor.
 
Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) olarak; her yıl daha büyük başarılara imza atan EMITT'e, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) ve Ekin Fuarcılık ile beraber bu yıl da ev sahipliği yapmaktan mutlu ve gururluyuz.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı, ilgili kamu kurumları ve özel sektör bileşenleri ile yolumuza, tüm zorluklara rağmen güçlenerek devam ediyoruz. 2018’i yılı dünyadaki yerimizi yeniden elde etme yolunda önemli adımlar attığımız bir yıl olarak geride bırakırken 2019 yılının bu yerimizi sağlamlaştırıp daha da ileri taşıyacağımız bir yıl olacağına olan inancımız sonsuzdur. Biz, TÜROFED olarak sektörümüzün hedeflerine ulaşması için bu yıl da elimizden gelenin en iyisini yaparak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu yolda da fuarların önemine son derece inanmaktayız. Bu kapsamda, tüm sektör çalışanlarının gayretleri ile uluslararası turizm hareketlerini yönlendiren bir merkez haline gelebilmiş olan EMITT, dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri ve ülkemizinse en büyük turizm fuarı olarak büyümeye ve sektörümüze
güç katmaya devam edecektir.
 
Geçtiğimiz yıl 85 ülkeden 1065 katılımcıyı ağırladığımız fuarın bu yıl da başarılı geçeceğine ve sektörümüze büyük katkılar sağlayacağına inanmaktayız. 
 
Başarılı bir yıl olması dileklerimle.

Saygılarımla
Osman Ayık
Geri