Yazılım sektörü EMITT 2022’de: SanFlight neden EMITT’i tercih ediyor?


Bölgenin lider, dünyanın ise en büyük 5 turizm fuarından biri olan EMITT’in 2022 edisyonu 9 Şubat’ta kapılarını açıyor.

Sürekli değişen online bilet pazarı için çözümler üreten SanFlight, EMITT’in bu yıl daha da ağırlık verdiği yazılım sektöründen, turizm sektörüne yazılım hizmetleri sunan kilit oyunculardan biri. Şirketin Genel Müdürü Serkan Selen ile SanFlight, turizm sektörü ve neden işleri için EMITT’i tercih ettikleri hakkında sohbet etme fırsatı yakaladık.

EMITT’e katılma sebeplerinizden kısaca bahseder misiniz?
EMITT fuarı, yıllardır turizm ve seyahat endüstrisi profesyonellerini bir araya getiriyor. EMITT’e katılma sebebimiz, kullanıcı tabanımızı niteliksel olarak önemli ölçüde artırmak ve yeni iş birlikteliklerini sağlamak olacaktır.

Fuarda kimlerle tanışmayı planlıyorsunuz?
Pandemi etkisiyle e-mail, telefon ve online toplantı seçenekleriyle yoğun bir şekilde görüştüğümüz potansiyel müşterilerimiz ile fuarda bir araya gelip istedikleri uçak bileti satış projelerini dinleyerek, en geniş ve kaliteli çözümlerimizi sunmayı planlıyoruz. Emek harcadıkları, planladıkları projelerde profesyonelliğimiz ve kalitemizle yazılım çözümlerimizi sunmak istiyoruz.

EMITT hakkındaki düşünceleriniz ve fuardan beklentileriniz nelerdir?
Ziyaretçi profilini ve başarısını kanıtlamış, turizm ve seyahat endüstrisinin en önemli fuarında, online uçak bileti yazılımında sürekli değişen online bilet pazarı için çözümler ürettiğimiz ve sürekli geliştirmeye devam ettiğimiz SanFlight Online Uçak Bileti teknolojimizi seyahat acentelerine tanıtma fırsatını yakalayacağız.

EMITT’in offline ve online seyahat acentelerine, seyahat toptancılarına ve tur operatörlerine yeni nesil çözümler ve online rezervasyon sistemlerimizi anlatmak için en uygun ortam olduğunu düşünüyoruz. 

Online uçak bileti satış teknolojilerindeki tecrübemiz ile seyahat acentelerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğimiz, tüm havayolu tedarikçi entegrasyonlarının en güncel versiyonlarının aktif olduğu, zengin ve niş tedarikçi kaynağımızı sektör profesyonelleri ile paylaşmayı istiyoruz.

Sektör profesyonelleri neden EMITT’i ziyaret etmeli? 
Seyahat acentelerinin değişen ve dijitalleşen dünyada işlerinde başarılı olmak için sektörümüzün hangi yöne doğru ilerlediğinin farkında olması gerekiyor. 

Aylık bir sektör bülteni veya dergisinden daha bilgilendirici olan fuar ortamı sayesinde yalnızca canlı olarak tartışılan en son gelişmeleri ve trendleri doğrudan görmekle kalmaz, aynı zamanda teknoloji profesyonellerimizle konuşma fırsatına sahip olurlar. İstedikleri ve hayal ettikleri projelerini sermayeye dönüştürülebilecek fırsatları yakalamalarına yardımcı olur.

Turizm sektörü pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Bu zorlu süreçte EMITT’in sektöre ve size ne gibi faydaları olmasını bekliyorsunuz? 
Salgın başta insan sağlığı olmak üzere insanla alakalı tüm sektörleri ekonomik, sosyal ve psikolojik açıdan etkisi altına aldı. Pandeminin yayılımını önlemek için alınan önlemler kapsamında sınırları kapatma, seyahat yasakları, karantinalar gibi önlemlerden en çok etkilenen sektör turizm oldu. Turizmin özü insan hareketliliği. 
Pandemi sonrası turizm sektöründe tüketici davranışlarının değişeceğini bunun da turizm sektöründe arz ve talep dengelerine yansıyacağını, ileride turizm anlayışında farklılıklara yol açmasını bekliyoruz. Pandemi sonrası teknolojiye uyumla beraber beklenen muhtemel gelişmeleri, turizmde yaşanacak fırsatları ve riskleri fuar ortamında paylaşarak değerlendirilmesinin faydalı olacağına eminiz. Fuar ortamındaki ticaret ve bilgi paylaşımı eminiz tüm sektör paydaşlarını motive edecek, ileriki dönemlere daha iyi çözümlerle kendilerini hazırlamalarında yol gösterecektir. 

Bu sene için Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde turizm sektörü hakkındaki değerlendirmeleriniz, beklentileriniz ve öngörüleriniz nelerdir?
Dünyayı ve ülkemizi etkileyen pandemi sonrası alınan sıkı önlemlerle bu kötü sürecin en kısa sürede sona ereceğini biliyoruz. Ancak dünya düzeninin eskisi gibi olmayacağı aşikar. Turizm sektörü daha yenilikçi ve sürdürülebilir bir yaklaşım ile insan faktörü ve dijitalin harmanlanacağı yeni çözümlerin uygulanacağı bir sektör olacak. 

Turizm sektörünün kilit oyuncuları EMITT 2022’deki yerlerini alıyor. Siz de geç olmadan 2022 fuarımızdaki yerinizi ayırtın. Katılım seçeneklerinizi görüşmek için bugün bize ulaşın. 
STANT REZERVASYONU
Geri