Dr. Edward Dramberger

Dr. Edward Dramberger

Destination Dr. Consulting Müdürü

Dr. Edward Dramberger, Destination Dr. Consulting’in müdürüdür. Müşterileri arasında dünyanın dört bir yanından CVB’ler, oteller, DMO’lar ve turizm kurulları bulunmaktadır. Kendisi bir konuşmacı, yazar, eğitmen ve danışman olup, Destination Dr. İle satış/pazarlama eğitimleri vermekte ve de oteller, DMO’lar, CVB’ler, tur operatörleri ve ülkelerin turizm kurulları için danışmanlık yapmaktadır. Araştırmaları, MICE ve turizm sektöründeki “alıcı-satıcı” ilişkisini kapsamaktadır. Dramberger, konvansiyon/toplantı/turizm sektöründe kanıtlanmış bir satış modeli olan “Compass Selling®” modelini geliştirmiştir. Destinasyonların marka farkındalığını ve pazar payını arttırmaya ve de turizm gelirini %25 oranında arttırmaya yönelik araştırmaları ve eğitim seminerleri tüm satış ve pazarlama profesyonelleri için büyük öneme sahiptir. Kendisi dünya çapında üniversitelerde stratejik eğitimler vermekte olup, aynı zamanda uluslararası bir Konaklama/Turizm Eğitim Enstitüsü’ne öncülük etmiştir.
 
Dramberger, konaklama ve turizm alanında 35 yıllık üst düzey iş ve eğitim tecrübesine sahiptir. Kendisinin üst düzey satış ve pazarlama tecrübelerinde çeşitli oteller, MICE, tur şirketlerinin turizm kurulları, DMO’lar ve CVB’ler yer almıştır. Eğitim ve konuşma alanlarındaki tecrübeleri ise Amerikalar, Avrupa, Afrika, Asya ve Orta Doğu’daki Yüksekokul ve Kolejlerden gelmektedir. Her zaman bir sonraki destinasyonu arayan Dramberger, 6 kıtada ve 180 ülkede seyahat etmiş, yaşamış ve çalışmıştır. Dünyanın dört bir yanındaki eşsiz seyahat tecrübelerine odaklanan kitabı “The Destination Diaries”i 2018’de yayınlamıştır.
 
Dramberger, Uluslararası Pazarlama ve Turizm alanında doktora, Konaklama ve Turizm Yönetimi alanlarında yüksek lisans derecesi, Uluslararası İşletme alanında işletme master’ı ve de Otel Yönetimi alanında lisans derecesi sahibidir. Kendisi aynı zamanda CMP ve CHSP ünvanlarına da sahiptir.