EMITT İŞ HACMİNİ 500 MİLYON EURO’YA TAŞIMAYI HEDEFLİYOR!


Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT, 12–15 Nisan 2023 tarihlerinde dünya turizm sektörünü 26’ncı kez İstanbul’da bir araya getirmeye hazırlanıyor.

ICA Events tarafından T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, T.C İstanbul Valiliği ve KOSGEB’in desteğiyle ve TÜROFED ve TTYD iş ortaklığında düzenlenen, 26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, 12-15 Nisan 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 

Geçen yıl pandemiye rağmen, 110 ülkeden 33.595 ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza atan EMITT, bu yıl rekor seviyede yabancı ziyaretçiyi ve turizm profesyonelini ağırlamaya hazırlanıyor. EMITT, ülke tanıtımına, turizm sektörünün gelişmesine ve ivme kazanmasına fayda sağlarken ülkemizde tatil anlayışının, erken rezervasyon avantajlarının benimsenmesinde de önemli bir misyon üstleniyor. Hem katılımcılar hem de tüketiciler için sektörel bir okul niteliği taşıyan EMITT, bu sene de tüm katılımcılar için değer yaratacak, birbirinden faydalı içerik ve iş birlikleri ile sektöre öncülük edecek. 

EMITT Fuar Direktörü Hacer Aydın, “6 Şubat günü, ülke ve millet olarak asrımızın en büyük felaketiyle karşı karşıya kaldık. Bizler bir ve birlik olmayı her daim başaran büyük bir milletiz. Bu büyük milletin yüce gönüllüğü ile; omuz omuza çalışarak yaralarımızı hep beraber saracak, birlikte iyileşeceğiz. Dünya turizm sektörünün en büyük buluşma noktalarından birisi olan EMITT ile Türkiye’nin ekonomisine katkı sunarak kalkındırmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl zemin hazırladığı iş birlikleri, satış anlaşmaları ile fuar alanında katılımcı ve ziyaretçilere 400 milyon Euro’nun üzerinde bir iş hacmi sağlayan fuarımızda bu yıl 30’a yakın ülkeden 600’e yakın katılımcı ağırlayarak iş hacmini 500 milyon Euro’ya taşımayı hedefliyoruz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Turizm sektörü temsilcilerini dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonelleri ile buluşturma geleneğimizi bu yıl da sürdürüyoruz. Bu kapsamda davetli tur operatörü programı düzenliyoruz. Program kapsamında fuarda bu yıl başta Kanada, Fransa, Almanya, Azerbaycan, İran, İtalya, Amerika, Mısır, Özbekistan ve Meksika olmak üzere toplam 50 ülkeden 200’e yakın davetli tur operatörünü ağırlayacağız.” 

Türkiye’nin 2023 yılı turizm hedeflerinden bahseden Aydın, “Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan hedeflere göre Türkiye’nin 2023 yılı turizm geliri beklentisi 56 milyar dolar, turist sayısı ise 60 milyon seviyelerinde. Bu rakamları analiz etmemiz gerekirse 2023 yılında özellikle turizm gelirlerimizde büyük bir artış bekleniyor. Bu da turizm ihracat gelirlerimize oldukça önemli bir katkı sağlayacaktır. Biz de EMITT olarak bu hedeflere katkı sunacağımız için son derece heyecanlı ve mutluyuz’’ dedi.
 
ÜCRETSİZ ONLINE DAVETİYE
Geri